Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła. Pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem.

Druga niedziela listopada, to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w różnych częściach świata. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

Dzisiaj będzie okazja by wesprzeć braci i siostry będących w trudnej sytuacji materialnej przez zakup „chlebków miłosierdzia”  i „torebek Caritas” w cenie po 5 zł w ramach corocznej akcji naszej Diecezjalnej Caritas.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 17 XI – św. Elżbieta Węgierska, (1207-1231),
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc,
  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.
  • 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.

Pamiętamy w naszych modlitwach o naszych gościach, solenizantach i jubilatach tego tygodnia.

Zbiórki DSM w piątek o godz. 16.00, w sobotę ministrantów o godz. 9.00, a aspirantów o godz. 10.00.

Godzina święta we czwartek o godz. 20.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o 16.00, spowiedź, modlitewne czuwanie i Msza św.

W naszej wspólnocie nowenną do Chrystusa Króla przygotowujemy się do uroczystości odpustowych ku czci Patrona naszej Parafii. Nowenna w dni powszednie będzie po Mszach św., a w  dzisiejszą niedzielę o godz. 14.30.

W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – odpust parafialny. Spowiedź św. przed odpustem będzie w piątek od godz. 15.30 do 16.30. Tradycyjnie będzie zmieniony porządek Mszy świętych: Prymaria o godz. 7.30, Suma o godz. 11.00, po południu o godz. 15.00. Słowo Boże będzie głosił i sumę odpustową odprawi Ks. Marek Zaborowski – Proboszcz Parafii Książnice, koło Mielca, mający swe rodzinne korzenie w Górze Motycznej.

W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne.

W związku z rosnącą liczbą zakażeń COVID – 19 przypominamy prośbę Komendanta Powiatowego Policji w Dębicy o postępowaniu zgodnie z obowiązującymi przepisami. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania maseczkami ust i nosa, o zachowaniu odpowiednich odległości oraz o stosowaniu się do wszelkich zaleceń i ograniczeń.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności śp. Władysławę Bieniasz, lat 91, za którą zostało zamówionych 38 intencji, a od uczestników pogrzebu 4. Zmarłą polećmy miłosierdziu Bożemu…