Rozpoczynamy dziś Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Radość może być przeżywana w ciszy, skupieniu, refleksji. Wprowadźmy więc, w okresie Adwentu więcej ciszy do naszych domów. Spróbujmy ograniczyć oglądanie telewizji, wideo czy gier komputerowych. Czas zaoszczędzony w ten sposób przeznaczmy na modlitwę, dobrą lekturę, spokojne i twórcze rozmowy, również na tematy religijne.

Dziś jest zbiórka do puszek na pomoc parafiom przyjmującym migrantów na granicach naszego kraju.

Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec wigilijnych, które od tej niedzieli będą rozprowadzane w naszej parafii małe w cenie 7 zł, a duże 20 zł.  Serdecznie dziękujemy za wykonanie dekoracji adwentowej Panom Pawłowi Drobotowi i Jerzemu Bale oraz wszystkim przygotowującym wystrój adwentowy.
Dzisiaj zostaną pobłogosławione świece i opłatki, które trafią na stół wigilijny. Prosimy zabrać pobłogosławione opłatki z kościoła również dla tych bliskich czy sąsiadów, którzy z racji pandemii nie przychodzą do kościoła. Niech to będzie wyraz jedności i solidarności z Parafią. Tradycyjnie zbierane są przy tej okazji ofiary na Pana Organistę i na ogrzewanie kościoła. Sugerowane ofiary to 90 zł – jako formę wynagrodzenia, ale hojności nie stawiamy granic.

Przygotowując się do Bożego Narodzenia oraz do ostatecznego spotkania z Chrystusem na końcu czasów, w Adwencie czcimy tę, którą wybrał Bóg na Matkę swego Syna - Niepokalaną śpiewem Godzinek
i Mszą św. Roratnią sprawowaną w dni powszednie Adwentu.

Roraty w tym tygodniu będą odprawiane według następującego porządku o godz. 16.30 Godzinki, a o godz. 17.00 Msza św. Bardzo prosimy, by w miarę możliwości dzieci przychodziły do kościoła z lampionami oraz z podpisanymi serduszkami, na których będą wypisane dobre uczynki wykonane w domu czy szkole dla Jezusa. Serduszka będą brać udział w losowaniu niespodzianek.
Radę Duszpasterską i Synodalną zapraszamy na spotkanie we środę po Roratach.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź dla dzieci i dorosłych będzie we czwartek od godz. 15.30 – 16.30.

Wyjazd do chorych w I sobotę o godz. 9.00. Prosimy przysłać pojazd.

W tym tygodniu patronują nam:

• 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł;
  • 3 XII – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552), kapłan, jezuita;
  • 4 XII – Święta Barbara, dziewica i męczennica.

Naszym gościom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę życia.
W czwartek Godzina święta o godz. 20.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 16.00.
Serdeczne Bóg zapłać składamy za ofiary na cele inwestycyjne w ostatnim czasie w kwocie 5 660 zł.
W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Ruch Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej zaprasza do włączenia się w pomoc dla Domu Samotnej Matki w Tarnowie poprzez akcję Paczuszka dla Maluszka. Akcja potrwa przez 2 tygodnie.

W związku z tym dzisiaj w naszym kościele pojawiła się  choinka, na której zawieszone są papierowe bombki, które chętni zabiorą sobie do domu,  a w zamian przyniosą pod choinkę rzeczy potrzebne dla małych dzieci w Domu Samotnej Matki w Tarnowie, gdzie posługują Siostry Urszulanki, które obecnie pomagają 15 mamom i 45 dzieciom. Akcja potrwa przez 2 tygodnie.

W paczce można umieścić - posiłki w słoikach dla dzieci, desery, kaszki, mleko, środki higieniczne, płyny do kąpieli, balsamy, pieluchy, wszelkie artykuły dla dzieci i dla mam.

W związku z nasilającą się pandemią przypominamy o noszeniu maseczek, dystansie i dezynfekcji.
W przyszłą niedzielę rozpoczną się Rekolekcje Adwentowe pod hasłem „Przez Maryję do Jezusa”. Poprowadzi je Ojciec Saletyn z Dębowca Zygmunt Tokarz. Prosimy o zaplanowanie sobie czasu na nie.

Rekolekcje Adwentowe – Przez Maryję do Chrystusa - Parafia Chrystusa Króla w Górze Motycznej 5-8 grudnia 2021 r.

Niedziela 5 – XII

18.00 - Msza św. i nauka rekolekcyjna dla wszystkich

Środa 8 – XII -  składka na cele rekolekcyjne

8.00 – Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy