nformacje duszpasterskie

Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2021 roku, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu  Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

Z racji dzisiejszego Święta Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – podczas Eucharystii jest obrzęd odnowienia przymierza małżeńskiego i błogosławieństwo rodzin po Mszy Świętej.

W kalendarzu liturgicznym dzisiaj przypada wspomnienie liturgiczne Świętego Szczepana, dlatego po sumie poświęcenie owsa.

Tradycyjnie składka w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia jest przeznaczona na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Z powodu pandemii misyjne kolędowanie dzieci w tym roku musi przybrać niestety inną formę niż tradycyjne odwiedzanie domów przez grupy kolędnicze. Nie chcemy rezygnować z tej bardzo wartościowej tradycji, która tak mocno już utrwaliła się w świadomości naszej diecezji. Dlatego też gorąco zachęcamy parafian do wsparcia dzisiaj po Mszach świętych, ofiarą do puszki działalności naszych tarnowskich misjonarzy i misjonarek posługujących na trzech kontynentach świata.

W poniedziałek 27.XII po Mszach św. poświęcenie wina zgodnie ze zwyczajem związanym ze Świętem św. Jana Ewangelisty.

We wtorek 28.XII Święto Świętych Młodzianków Męczenników.

W piątek, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy po Nieszporach i Mszy świętej chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski. Nabożeństwo na zakończenie Starego Roku o godz. 15.00.

W sobotę, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym o godz. 7.30, 10.30 i 15.00. Kościół 1 stycznia modli się o pokój na świecie.

Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.

Wszystkie dzieci zachęcamy do adoracji żłóbka.

Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne w kwocie 8710 zł.

Gość Niedzielny w cenie 10 zł z Biblią audio, którą można kompletować sobie przez 10 numerów. Tygodnik od tej niedzieli w droższej cenie.

Kolęda

W najbliższym czasie w naszej Parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Z powodu pandemii będzie mieć inny charakter. Pragniemy odwiedzić i zanieść do  domów i rodzin wszystkich parafian Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy. Będzie czas na rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej.

Kolęda będzie mieć następujący porządek:

• z racji pandemii zachowujemy dystans, maseczki, dezynfekcje
  • ministranci idą przed kapłanem i nie wchodzą do domów
  • jeśli ktoś z rodziny jest przeziębiony to kolędę w tym domu odkładamy na późniejszy czas
  • z obawy przed pandemią rodzina zbiera się na krótką modlitwę w drzwiach lub w oknie i tam otrzymuje błogosławieństwo kolędowe
  • gdy rodzina życzy sobie przyjąć kapłana w domu, to tam będzie tradycyjna kolęda

W miarę możliwości niech zgromadzi się cała rodzina. Prosimy, by po nas przyjechać na kolędę. W związku z kolędą Msze św. w dni powszednie będą rano o godz. 6.30. Wizyta duszpasterska w parafii tzw. kolęda rozpocznie się od poniedziałku (27.12) wg następującego porządku:

Poniedziałek 27.12.2021 od godz. 9.00 - Brzeziny

– od P. Grzegorza Skopa do P. Piotra Drobota

Wtorek 28.12.2021 od godz. 9.00 - Brzeziny

- od P. Rafała Drobota do P. Grzegorza Sujdaka

Środa 29.12.2021 od godz. 9.00 Dół – po stronie kościoła

- od P. Zdzisława Micka do P. Zygmunta Szymaszka

Czwartek 30.12.2021 od godz. 9.00 Świercze i  Dół po stronie szkoły

- od P. Edwarda Ostrowskiego do P. Zdzisława Kaczora

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy troszczyli się o świątynię w grudniu.

W styczniu tę troskę powierzamy następującym rodzinom:

07.01- Kaczor Janina, Kaczor Małgorzata, Dyndor Gustaw, Kubek Ludmiła

14.01 – Pietrucha Monika, Nykiel Lidia, Ziarnik Magdalena,  Cieśla Danuta

21.01 – Przybyła Lucyna, Rej Zofia, Zagórska Maria, Zagórska Ewelina, Ferenc Genowefa

28.01 – Marut Ewelina, Ferenc Ewelina, Szydłowska Monika, Sipiora Renata