Obchodzimy dziś drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Liturgia tej niedzieli daje nam jeszcze jedną możliwość zatrzymania się nad tajemnicą Boga, który przyszedł, aby zamieszkać z nami, by stać się jednym z nas i aby nas pociągnąć ku sobie. Jest zarazem pierwszą niedzielą nowego roku. Zadbajmy zatem o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem.

We czwartek obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną też uroczystością Trzech Króli. Składka zbierana w tym dniu w kościele będzie przeznaczona na potrzeby misji.  Na Mszach św. poświęcenie kredy, kadzidła i mirry, w które można się będzie zaopatrzyć przy wejściu do kościoła.

Zaprośmy Pana Jezusa do naszego życia i naszych domów, prosząc, by nam błogosławił przez cały nowy rok. Oznaczmy drzwi literami: C+M+B (skrót od łacińskiego zdania Christus mansionem benedicat – niech Chrystus błogosławi to mieszkanie) lub, jak wolą inni: K+M+B – pierwszymi literami imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara, i wpiszmy obecny rok – 2022.

W najbliższą niedzielę, będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła.

Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.

W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem będzie we środę od godz. 16.00.

Wyjazd do chorych we środę od godz. 14.00.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Krystynę Kozik, lat 78. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu… Wieczny odpoczynek…

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.

Kolęda

Trwa kolęda – czyli wizyta duszpasterska. Niech obecność kapłana w waszym domu stanie się przede wszystkim okazją do wspólnej modlitwy w waszych intencjach. Z racji kolędy Msze św. w dni powszednie będą o godz. 6.30.

Kolęda przebiega według następujących zasad:

- z racji pandemii zachowujemy dystans, maseczki, dezynfekcje

- ministranci idą przed kapłanem nie wchodzą do domów

- jeśli ktoś z rodziny jest przeziębiony, to kolędę w tym domu odkładamy na późniejszy czas

- z obawy przed pandemią rodzina zbiera się na krótką modlitwę w drzwiach lub w oknie i tam otrzymuje błogosławieństwo kolędowe

- gdy rodzina życzy sobie przyjąć kapłana w domu, to tam będzie tradycyjna kolęda

Poniedziałek 3.01.2022 od godz. 9.00 – Dół po stronie szkoły

– od P. Bolesława Tęczy do P. Krzysztofa Pietruchy

Wtorek 4.01.2022 od godz. 9.00 - Dół po stronie szkoły i Miodowa

- od P. Romana Nykiela do P. Grzegorz Zagórskiego

Piątek 7.01.2022 od godz. 9.00 - III Rząd od Pana Stanisława Zasadniego do Pana Jacka Kubka i od szkoły w górę po stronie szkoły od Pana Mirosława Kobosa do Pani Emilii Chmura

Sobota 8.01.2022  od godz. 9.00 – od kościoła w górę  po stronie kościoła od Pana Stanisława Dziedzica do Pana Augustyna Kubka