Informacje duszpasterskie

Trwamy w modlitewnym czuwaniu w ramach nabożeństwa 40-godzinnego przygotowującego nas do przeżycia Wielkiego Postu. Przypominam, że po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. O godz. 14.30 Nieszpory Eucharystyczne, a po nich Msza św. 

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie. Dzisiaj i w środę popielcową zbiórka do puszek na rzecz pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu oraz kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.  Na ołtarzu Matki Bożej będzie wyłożona „Księga trzeźwości”, w której można uzewnętrznić swoje postanowienia abstynenckie. Intencja  rezygnacji może być podjęta jako przeproszenie Pana Boga za grzechy pijaństwa popełniane przez ludzi nadużywających alkoholu, czy też jako prośba o dar trzeźwości dla bliskiej osoby. Modlitwa wsparta pokutą jest skuteczniejsza.

We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny. 

W tym tygodniu przeżywać będziemy Środę Popielcową, która w liturgii Kościoła rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Posypanie głów popiołem jest znakiem podjęcia pokuty za grzechy i nawrócenia. Msze św. będą o godz. 7.00 i o godz. 17.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i abstynencja. Dla przypomnienia: abstynencja to powstrzymanie się od spożywania mięsa i jego przetworów – dotyczy tych, którzy ukończyli 14 rok życia i obowiązuje aż do śmierci, - post ścisły obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia aż do rozpoczęcia 60 roku życia.

Od Środy Popielcowej rozpoczyna się okres wielkanocnej Komunii św. W Środę Popielcową ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele charytatywne.
W Środę Popielcową rozpoczynają się także Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które potrwają do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu. 

W środę Nowenna do Matki Bożej. Po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej i Synodalnej.

We czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie rodziców i uczniów kl. VII.      

W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym, po nich będzie Msza św. Kazania pasyjne będzie głosił wikariusz z Parafii Krzyża Świętego i MB Bolesnej w Dębicy Ks. Mariusz Wójtowicz. Zapraszamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach.

Serdeczne podziękowanie składamy za ofiary złożone na cele inwestycyjne. Zebrano 7350 zł. 

W tym tygodniu przypada:

I czwartek miesiąca – modlimy się w szczególny sposób o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Spowiedź od godz. 16.00 do 17.00.

I piątek miesiąca – modlimy się za misje, a po Mszy św. o 17.30 modlitwa wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Składka na misje.

I sobota miesiąca – po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Wyjazd do chorych o godz. 9.00.

W tym tygodniu patronuje nam:
- sobota, 4 marca – Święty Kazimierz (1458-1483), królewicz, wielki czciciel Maryi.  

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy postępów w rozumieniu tajemnicy Chrystusa oraz doświadczenia bliskości Pana i mocy Jego słowa w codziennym życiu.

w Parafii Św. Jadwigi w Dębicy

BUDOWAĆ TRZEŹWOŚĆ NA SKALE - NA CHRYSTUSIE

Rekolekcje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka odbywać się będą w Parafii Św. Jadwigi w Dębicy w dniach 14-16 marca 2022 r. /poniedziałek, wtorek, środa w godzinach popołudniowych od godz. 15.00. Rekolekcje poprowadzi Ks. Janusz Miłkowski.

Do udziału w Rekolekcjach zapraszamy członków KWC oraz tych, którzy pragną umocnić swoją wiarę, postawę trzeźwości i abstynencji. Zapraszamy osoby przeżywające problem uzależnienia od alkoholu, narkotyków, hazardu czy innych nałogów i zniewoleń oraz ich rodziny i bliskich, a także tych, którzy pragną włączyć się w dzieło Krucjaty. 

Pragnienie uczestnictwa w rekolekcjach, prosimy niezwłocznie zgłosić w kancelarii parafialnej Św. Jadwigi w Dębicy lub na poniedziałkowym spotkaniu Wspólnoty KWC, ze względów organizacyjnych oraz w celu otrzymania programu rekolekcji i uzyskania bliższych informacji. Telefon do kontaktu: 14/6833445 lub 609 628 155. Również te rekolekcje będą transmitowane z kościoła na youtubie. Link zamieszczony jest na stronie internetowej Parafii Św. Jadwigi w Dębicy.

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy troszczyli się o świątynię w lutym.

W marcu tę troskę powierzamy następującym rodzinom:

04. 03 –  Mika Agnieszka, Kubek Kazimiera, Kobos Patrycja, Didur Genowefa 

11. 03 – Wójcik Renata, Ferenc Wiesława, Sołdan Kinga, Kalita Halina

18. 03 – Dachowska Agata, Piękoś Zofia, Szaj Elżbieta, Kędzior Marta

25. 03 – Partacz Magdalena, Piękoś Ewa, Łączak Magdalena, Kozioł Dorota