Informacje duszpasterskie

Dzisiaj w Kościele przeżywamy niedzielę Ad Gentes – naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania  i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Zebrane dziś ofiary do puszek są przeznaczone na wsparcie ponad 2000 polskich misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę w 96 krajach świata. W dniu dzisiejszym Dzień Modlitwy i Postu i Jałmużny za Misjonarzy Męczenników. Nasza diecezja ma ich czterech. Pamiętajmy o tej ważnej intencji.
Dziś zmiana tajemnic różańcowych.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.00, po nich bezpośrednio Msza św., a Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00, a po niej Msza św. 

Trwa Nowenna do św. Józefa. W niedzielę po Gorzkich Żalach, a w dni powszednie po Mszach Świętych będziemy się modlić do św. Józefa o pokój na Ukrainie i polecać jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.

Spotkanie rodziców i dzieci z kl. III SP przed I Komunią św. w środę po nowennie, a uczniów z kl. VII we czwartek po Mszy świętej.  

Są do nabycia baranki na stół wielkanocny, za które sugerowana ofiara wynosi 7  zł. 

We środę modlitewne czuwanie w intencji Ojca św. Franciszka, papieża -seniora Benedykta XVI.
Od o godz. 16.00 adoracja, a po niej Msza Św. o godz. 17.00. Na wspólną modlitwę i czuwanie zaprasza Koło Przyjaciół Radia Maryja.

We czwartek Msza św. wynagradzająca za grzechy i z prośbą o błogosławieństwo Chrystusa Króla dla naszej parafii i Ojczyzny, z podziękowaniem za wszystkie łaski Intronizacji Chrystusa Króla oraz
o dobre wykorzystanie łask Jezusa Chrystusa Króla oraz o szczególne błogosławieństwo dla uczestników nowenny. 

W środę Nowenna do Matki Bożej o godz. 17.00. We czwartek Godzina Święta o godz. 20.00. 

W piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 16.00, Droga Krzyżowa o godz. 17.00, a po niej Msza św. 

W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 6.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.
W sobotę rozpoczyna się tydzień modlitw o ochronę życia. 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Za tydzień w niedzielę będzie składka na cele inwestycyjne w parafii. 

Zachęcamy do nabycia aktualnego numeru „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism religijnych. Jest w nich wiele relacji z wojny na Ukrainie. Ponadto jest do nabycia numer specjalny „Gościa Niedzielnego” o świętym O. Pio.

Dziękujemy wszystkim parafianom za pomoc Ukrainie. Na ten cel Parafia zebrała 3 560 zł, Szkoła Podstawowa 2165 zł, ponadto nasza parafianka Anna Ferenc zorganizowała pomoc materialną w postaci ok. 700 kg artykułów żywnościowych i pierwszej pomocy. Szkoła jeszcze w dalszym ciągu zbiera materiały opatrunkowe. W najbliższym czasie uda się  z naszej Parafii grupa wolontariuszy na granicę, by tam pomagać w relokacji uchodźców z Ukrainy. Dziękujemy też rodzinom, które już przyjęły uchodźców w swoim domu i gdyby ktoś jeszcze chciał przyjąć uchodźców pod swój dach, to prosimy zgłaszać to do kancelarii parafialnej. Istnieje możliwość wsparcia tych rodzin przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Za dwa tygodnie w niedzielę w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je Ks. Stanisław Cyran, proboszcz parafii Dąbrowa Tarnowska. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji w gablocie parafialnej i na stronie internetowej naszej parafii.

Rekolekcje Wielkopostne  w Parafii pw. Chrystusa Króla w Górze Motycznej

Niedziela 27.03.2021 r.

Godz. 7.00 Godzinki do NMP
Godz. 7.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla całych rodzin
Godz. 10.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla całych rodzin
Godz. 11.30 Nauka stanowa dla ojców
Godz. 14.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
Godz. 15.00 Msza św. z nauką rekolekcyjna dla całych rodzin
Godz. 16.00 Nauka stanowa dla młodzieży

Poniedziałek 28.03.2020 r.

Godz. 8.00 Modlitwa Różańcowa
Godz. 8.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla całych rodzin
Godz. 10.00 Wyjazd do chorych(niezapisanych na I Piątek prosimy zgłaszać do zakrystii)
Godz. 16.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci 
Godz. 17.30 Modlitwa Różańcowa
Godz. 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną z nauką rekolekcyjna dla całych rodzin
Godz. 19.00 Nauka stanowa dla matek

Wtorek 29.03.2020 r. Sładka na cele ewangelizacyjne realizowane przez Ks. Stanisława

Godz. 8.00  Modlitwa Różańcowa
Godz. 8.30  Msza św. z nauką rekolekcyjna dla całych rodzin
Godz. 9.30 Spowiedź
Godz. 16.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich dzieci
Godz. 17.00 Spowiedź
Godz. 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjna dla całych rodzin

Środa 30.03.2020 r. Składka na cele rekolekcyjne

Godz. 10.30 Spowiedź dla chorych i seniorów
Godz. 11.00 Msza św. dla chorych i seniorów. Sakrament chorych, Błogosławieństwo połączone z odpustem zupełnym, Nabożeństwo eucharystyczne
Godz. 16.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich dzieci
Godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
Godz. 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjna dla całych rodzin, Błogosławieństwo połączone z odpustem zupełnym