Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie życie chrześcijańskie.

Z tej to okazji życzymy wszystkim naszym parafianom i wszystkim naszym gościom pogodnego przeżywania tych świątecznych dni.  Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności.

Gorąco i serdecznie pragniemy podziękować wszystkim, którzy w tych dniach pomogli przygotować kościół na święta. Dziękujemy Paniom sprzątającym. Dziękujemy Pani Zofii Przetacznik za kwiaty, a Pani Marcie Dziurkot za strojenie świątyni. Dziękuję Pani Teresie Ferenc za przygotowanie obrusów na ołtarze.

Dziękujemy też Paniom dekoratorkom Edycie Surman i Justynie Szymaszek za zrobienie dekoracji na Wielki Post.

Wszystkim przygotowującym liturgię – Panu Organiście Franciszkowi Kaczorowi, Tomaszowi Skórze i LSO i oczywiście naszemu rodakowi ks. Grzegorzowi Baranowi.

Wszystkim parafiankom i parafianom, którzy łączyli się z nami duchowo za pośrednictwem transmisji internetowe podczas Triduum Paschalnego.

Odnawiając uroczyście przyrzeczenia chrzcielne możemy zyskać odpust zupełny…

Msze św. w Zmartwychwstanie Pańskie o godz. 7.30, 10.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Taki sam układ Mszy św. będzie w Poniedziałek Wielkanocny. Składka w drugi dzień świąt wielkanocnych na KUL i UPJP II w Krakowie.

Dziś i jutro Nowenna do Miłosierdzia Bożego, po Mszy św. o godz. 10.30. W dni powszednie po Mszach świętych.

W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie będą o godz. 18.00. Od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Naszych gości, solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.

Cieszy nas to, ze w minionym tygodniu udało nam się zamontować w naszym kościele parafialnym urządzenia do transmisji Mszy świętych i innych nabożeństw przez Internet. Za ich Montaż dziękujemy Firmie Gati z Sędziszowa Małopolskiego. Koszt inwestycji 3 200 zł. Transmisje można oglądać na kanale YOU TUBE.

W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.

We czwartek będzie kolejna Nowenna do Chrystusa Króla o godz. 18.00, a wieczorem Godzina Święta o godz. 20.00.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która jest Diecezjalnym Dniem „Caritas”. Składka do puszek w tym dniu na Caritas.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego -  przypada odpust w Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy.

Wszystkim parafianom życzymy smacznego święconego. W tym roku wyjątkowo obrzędu błogosławieństwa tradycyjnych pokarmów na stół wielkanocny dokonuje głowa rodziny przed śniadaniem wielkanocnym. Rytuał do obrzędu znajduje się na stronie internetowej naszej diecezji.

Jak wiadomo ograniczenia związane z uczestnictwem we Mszy św. zostały przedłużone do 19 kwietnia. Tym samym w dalszym ciągu we Mszy św. może uczestniczyć do 5 osób, nie licząc kapłana i posługujących. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje mszalną. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału telefoniczne na numer 14-683- 45-88.

Przypominamy, że wszystkie Msze i nabożeństwa celebrowane w naszym kościele są transmitowane przez stronę internetową naszej parafii i przez youtube.

W czwartek o godz. 20.00 Godzina Święta o godz. 20.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy uwielbienia – za pośrednictwem transmisji internetowej – wszystkich zaangażowanych w adorację Najświętszego Sakramentu. Co prawda adoracja na czas epidemii jest ograniczona do 5 osób, ale chciejmy wspólnie łącząc się duchowo, powierzyć Panu Bogu nasze intencje i prosić o powstrzymanie epidemii.

Przez stronę internetową można zgłaszać intencje, które powierzamy Panu Bogu, przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy, czy w comiesięcznej Nowennie do Chrystusa Króla. Intencje prosimy przesyłać na adres mailowy: parafia@goramotyczna.pl

Wszelkie sprawy duszpasterskie i kancelaryjne prosimy zgłaszać telefonicznie dzwoniąc na numer telefonu parafialnego: 14-683- 45-88

Dziękujemy za duchową łączność z parafią i za znaki pamięci o księdzu Proboszczu. Dziękujemy także za ofiary materialne, przeznaczone na utrzymanie parafii, złożone na tacę i wpłacane na konto, które znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. Jednocześnie ze swojej strony wyrażam gotowość pomocy tym, którzy jej potrzebują. W razie czego proszę dzwonić na numer parafialny 14-683- 45-88. W związku z przedłużającym się stanem epidemii jesteśmy zmuszeni przenieść na inny termin uroczystość Pierwszej Komunii Św.