Informacje duszpasterskie

Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

Dobiega końca Tydzień trzeźwości obchodzony w polskim Kościele i kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W Wielkim Poście szczególnie pamiętajmy o modlitwie w intencji trzeźwości narodu polskiego i prośmy o ducha pokuty w celu godnego przeżycia tego postnego czasu.   

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na WSD w Tarnowie.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.00, po nich bezpośrednio Msza św. 

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00, a po niej będzie Komunia św. i Msza św. 

Kazania pasyjne  wygłosi ks. Mariusz Wojtowicz, Wikariusz Parafii Św. Krzyża w Dębicy, natomiast rekolekcje wielkopostne – rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu 27.03 i zakończą się we środę  30.03. Poprowadzi je ks. Stanisław  Cyran, proboszcz parafii Dąbrowa Tarnowska. 

Rodziców i młodzież z klasy VIII zapraszamy we czwartek na Mszę św. o godz. 17.00. 

Tradycyjnie w II Niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności
z Misjonarzami. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom Ad Gentes

Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

W środę Nowenna do Matki Bożej. We czwartek Godzina Święta o godz. 20.00. W piątek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i adoracja. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a po niej Msza Św. 

Zbiórki DSM w piątek o godz. 15.30, a ministrantów w sobotę o godz. 9.00, a kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00. 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Gorze Motycznej ogłasza nabór do przedszkola i I klasy na rok szkolny 2022/2023. Zapisy do końca marca w sekretariacie szkoły. 

We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej. 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.