Informacje duszpasterskie

Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia. 

Trwamy w modlitewnym czuwaniu w ramach nabożeństwa 40-godzinnego przygotowującego nas do przeżycia Wielkiego Postu. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. O godz. 14.30 Nieszpory Eucharystyczne, a po nich Msza św. o godz. 15.00.

Serdeczne podziękowanie składamy za ofiary złożone na cele inwestycyjne. 

W najbliższym tygodniu będzie zmieniony grafik Mszy świętych w dni powszednie:
- poniedziałek o godz. 6.30
- wtorek, środę, czwartek o godz. 16.00
- piątek i sobota o godz. 7.30.

We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele. 

W tym tygodniu patronuje nam:

- środa, 23 lutego - Święty Polikarp (I/II w.), uczeń Świętego Jana, biskup Smyrny, męczennik za wiarę.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości. 

W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu. 

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Stanisława Kubek, lat 97, za którą zamówiono 88 intencji, a od uczestników pogrzebu 12. Niech Bóg, Ojciec miłosierdzia, odpuści jej grzechy, które popełniła z ludzkiej ułomności, aby umarła dla świata, żyli dla Niego. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mroczki w Górze Motycznej ogłasza nabór dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023. Zapisy w sekretariacie szkoły.