Od uroczystości św. Józefa rozpoczął się w Kościele w Polsce Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.

Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będzie codzienna chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę osobistą i zastanowienie się nad własnym życiem. Niech to będzie czas całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych.

Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne.

Są jeszcze do nabycia baranki na stół wielkanocny. Sugerowana ofiara za baranki wynosi 7  zł.

Od tego tygodnia Msze św. popołudniowe będą odprawiane o godz. 18.00.

W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.

W piątek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą walkę w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W Uroczystość Zwiastowania NMP możemy podjąć duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego zagładą. To piękna inicjatywa obrońców życia. Zachęcamy, do podjęcia w Zwiastowanie Pańskie takiego zobowiązania modlitewnego polegającego na odmawianiu jednego dziesiątka różańca i specjalnej modlitwy przez 9 miesięcy w intencji dziecka zagrożonego pod sercem matki, którego imię zna tylko Pan Bóg. Szczegóły w folderach, które będą wyłożone w Zwiastowanie Pańskie pod chórem kościoła razem z blankietami Duchowej Adopcji.

Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask. Polecamy ich Panu Bogu w naszych modlitwach przez wstawiennictwo św. Józefa.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.00, po nich bezpośrednio Msza św., a Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.00, a po niej Msza św.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. We czwartek Godzina Święta o godz. 20.00. W piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00, Droga Krzyżowa o godz. 18.00 a po niej Msza św.

Zbiórki DSM we środę o godz. 16.30, a ministrantów w sobotę o godz. 9.00, a kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową jest poświęcenie palm przed sumą. Przy tej okazji będzie konkurs – na najpiękniejszą i największą palmę –  zrobioną w domu, a nie zakupioną. Na uczestników czekają cenne nagrody. Konkurs odbędzie się niezależnie od sytuacji epidemiologicznej. Podpisane palmy można będzie przynieść wcześniej do kościoła. Zachęcamy wszystkich do udziału.

W przyszłą niedzielę zmiana czasu na letni.

W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je Ks. Stanisław Cyran, proboszcz parafii Dąbrowa Tarnowska. Otoczmy go modlitwą i tak zaplanujmy sobie czas, by całą rodziną wziąć w nich udział, byśmy dobrze mogli się przygotować do Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji w gablocie parafialnej i na stronie internetowej naszej parafii.

Rekolekcje Wielkopostne  w Parafii pw. Chrystusa Króla w Górze Motycznej

Niedziela 27.03.2021 r.

Godz. 7.00 Godzinki do NMP
Godz. 7.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla całych rodzin