nformacje duszpasterskie

Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. 

Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne, w których będzie uczestniczyć także młodzież i dzieci. Poprowadzi je ks. Stanisław Cyran, proboszcz parafii Dąbrowa Tarnowska. Będą trwały do środy włącznie według planu umieszczonego na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. To szczególny czas łaski. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji. Przygotujmy się rzetelnie do spowiedzi świętej, którą przeżyjemy we wtorek. Wykorzystajmy szansę, jaką daje nam Kościół.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i wstawiennictwa św. Józefa na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Są jeszcze do nabycia baranki na stół wielkanocny. Sugerowana ofiara wynosi 7  zł.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.00, po nich bezpośrednio Msza św. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.00, a po niej Msza św. 

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. We czwartek Godzina Święta o godz. 20.00. W piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00, Droga Krzyżowa o godz. 18.00, a po niej Msza św. 

Msze św. popołudniowe w dni powszednie będą odprawiane o godz. 18.00.
W tym tygodniu przypada:

I piątek miesiąca – modlimy się za misje, a po Mszy św. o godz. 18.30 modlitwa wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź będzie we wtorek podczas rekolekcji, od godz. 9.30 do 10.00 i od 17.00 do 18.00.

I sobota miesiąca – po Mszy św. 6.30 modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Wyjazd do chorych w poniedziałek o godz. 10.00 i już nie będzie wyjazdu do chorych w I sobotę.

Zbiórki DSM w piątek o godz. 16.30, ministrantów w sobotę o godz. 9.00, a kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00. 

Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne złożone w ostatnim czasie w kwocie 4 660 zł.
W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata. 

Komendant Powiatowy Policji w Dębicy przestrzega wszystkich mieszkańców Góry Motycznej przed oszustami dzwoniącymi głównie do seniorów, którzy wyłudzają pieniądze, a podają się za policjantów. Prosi o zachowanie czujności i zgłaszanie takich przypadków na Policję.

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową jest poświęcenie palm przed sumą. Przy tej okazji będzie konkurs – na najpiękniejszą i największą palmę –  zrobioną w domu, a nie zakupioną. Na uczestników czekają cenne nagrody. Podpisane palmy można będzie przynieść wcześniej do kościoła. Zachęcamy wszystkich do udziału.

Rekolekcje Wielkopostne  w Parafii pw. Chrystusa Króla w Górze Motycznej

Niedziela 27.03.2022 r.

Godz. 7.00 Godzinki do NMP
Godz. 7.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla całych rodzin
Godz. 10.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla całych rodzin
Godz. 11.30 Nauka stanowa dla ojców
Godz. 14.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
Godz. 15.00 Msza św. z nauką rekolekcyjna dla całych rodzin
Godz. 16.00 Nauka stanowa dla młodzieży

Poniedziałek 28.03.2022 r.

Godz. 8.00 Modlitwa Różańcowa
Godz. 8.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla całych rodzin
Godz. 10.00 Wyjazd do chorych(niezapisanych na I Piątek prosimy zgłaszać do zakrystii)
Godz. 16.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci 
Godz. 17.30 Modlitwa Różańcowa
Godz. 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla całych rodzin
Godz. 19.00 Nauka stanowa dla matek

Wtorek 29.03.2022 r. Sładka na cele ewangelizacyjne realizowane przez Ks. Stanisława

Godz. 8.00  Modlitwa Różańcowa
Godz. 8.30  Msza św. z nauką rekolekcyjna dla całych rodzin
Godz. 9.30 Spowiedź
Godz. 16.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich dzieci
Godz. 17.00 Spowiedź
Godz. 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjna dla całych rodzin

Środa 30.03.2022 r. Składka na cele rekolekcyjne

Godz. 10.30 Spowiedź dla chorych i seniorów
Godz. 11.00 Msza św. dla chorych i seniorów. Sakrament chorych, Błogosławieństwo połączone z odpustem zupełnym, Nabożeństwo eucharystyczne
Godz. 16.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich dzieci
Godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
Godz. 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjna dla całych rodzin, Błogosławieństwo połączone z odpustem zupełnym

W piątek modlili9śmy się o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji. Po drodze krzyżowej w imieniu wszystkich rodaków z Ukrainy za wszelką pomoc okazywaną Ukraińcom podziękowała Nadiya Korniienko. Oto jej słowa:

Nazywam się Nadiya Korniienko. Mam 16 lat. Z mamą, siostrą i bratem musiałam uciekać ze swojego kraju przed wojną. Mój tato, moi bliscy zostali na Ukrainie.

Trudny czas łatwiej przetrwać, gdy ma się obok ludzi, którzy wyciągną pomocną dłoń. Mój kraj, ja i moi rodacy, doświadczamy teraz tego. Staję tu, by podziękować, bo Wy, Polacy, otwieracie swoje serca, by pomóc nam przeżyć wojnę.

Dziękuję mieszkańcom Góry Motycznej za każdy przejaw dobroci, dzięki któremu nie tracimy nadziei. Niech mój śpiew wyrazi wdzięczność płynącą z serca za dar schronienia i każdy rodzaj pomocy.

Zaśpiewam moją piosenkę pt. „Życie”, Sama napisałam tekst oraz muzykę.

Są w niej słowa:

„Niech każdy promień słońca przyniesie Ci tylko dobro
Niech Cię ogrzeje ciepłem,
Zabierze całe zło!
Wszyscy jesteśmy ludźmi
Powinniśmy żyć
Powinniśmy być szczęśliwi”

Zaśpiewam pieśń pochodzącą z czasów przymusowych przesiedleń ludności łemkowskiej. Dziś jej słowa są bardzo aktualne: 

„Przyszła bieda na ziemię, 

Serce płacze z wielkiego bólu’”

Pozytywnie odpowiedzieliśmy na apel organizatorów Adoracji bez Granic za Ukrainę, przeprowadzając adorację od piątku 25.03 od godz. 17.00 do soboty 26.03 do godz. 17.00  z przerwami na Msze święte:

Szanowny Księże Proboszczu,

dzisiaj, kiedy na Ukrainie szaleje przemoc i śmierć, a rakiety eksplodują tuż za naszą granicą, trzeba nam modlić się jak nigdy dotąd!

Dlatego zapraszamy Księdza wraz z całą parafią do Adoracji bez Granic, wielkiej modlitwy przed Najświętszego Sakramentu przez całą dobę, którą rozpoczniemy w piątek, 25 marca o godzinie 17:00.

Tego dnia Papież Franciszek zawierzy Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Naszym obowiązkiem jest, jako wiernych Kościoła Katolickiego, stanąć u jego boku, by łączyć się na modlitwie. To jest bardzo ważny dzień wypełnienia prośby Matki Bożej wyrażonej w Fatimie. Pokutując, modląc się na różańcu i adorując Jej Syna możemy wyprosić zmiłowanie dla świata.

Gorąco prosimy, aby w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, rozpocząć czuwanie modlitewne (tak, jak zalecają polscy biskupi) i wołać przez 24h do Pana Boga o nasze nawrócenie oraz pokój na Ukrainie. O pokój na całym świecie!

Proponujemy następujący przebieg ADORACJI bez GRANIC w parafii:

I. Etap pierwszy

Parafie zgłaszają się przez odpowiedni formularz dostępny na stronie www.adoracjabezgranic.pl. Zgłoszone parafie umieszczane są na stronie internetowej - pozwoli to chętnym odnaleźć najbliższe miejsce adoracji.
Zgłoszenie parafii jest całkowicie dobrowolne i nie jest warunkiem udziału w wydarzeniu.

II. Przebieg wydarzenia - modlitwa

Wydarzenie trwa 24h. Rozpoczyna się w piątek 25.03.2022, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 17:00.  
Parafia może organizować dyżury. Dobrze gdyby zajęła się tym wyznaczona osoba odpowiedzialna. Najlepiej gdyby zapisy na dyżury były możliwe nie tylko przez kontakt osobisty z odpowiedzialnym, ale też kontakt mailowy, telefoniczny, przez komunikator. Zdajemy sobie sprawę, że zostało mało czasu, prosimy, by zrobić po prostu, to co jest możliwe, by jak najwięcej osób dowiedziało się o wydarzeniu.
Nieustająca Adoracja trwa nieprzerwanie, aż do uroczystego błogosławieństwa przed mszą świętą wieczorną w sobotę. Msza święta sobotnia jest integralną częścią wydarzenia.
Nie chcemy narzucać programu adoracji, o jej przebiegu decydują proboszczowie.

Adoracja ma charakter przebłagalny. W centrum naszego życia, naszej Ojczyzny i całego świata stawiamy Jezusa Chrystusa, Pana i Zbawiciela. Modlimy się w następujących intencjach:
 - przebłaganie za nasze grzechy,
 - nasze własne nawrócenie,
 - szacunek dla życia,
 - o pokój Boży na całym świecie, szczególnie na Ukrainie.

Warto zachęcać wiernych, by przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania.

Wydarzenie warto zakończyć zachętą do trwania w łasce uświęcającej, do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach, do podejmowania aktów pokutnych, do wzięcia udziału w nabożeństwach pierwszych sobót miesiąca oraz do jak najczęstszej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Całe wydarzenie powinno odbywać się w atmosferze wiary, nadziei i miłości.

Wszystkie informacje na: www.adoracjabezgranic.pl.

Niech dobry Bóg Ojciec nas prowadzi,
Ekipa Adoracji bez Granic

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy troszczyli się o świątynię w marcu.

W kwietniu tę troskę powierzamy następującym rodzinom:

0104 –  Zaręba Magdalena, Szczepańska Natalia, Pietrucha Stanisława, Ferenc Zbigniew,  

Wójcik Maria

8. 04 – Bała Elżbieta, Przetacznik Kazimiera, Kulas Karolina, Bieniasz Marian, 

Kozioł Zuzanna

15. 04 – Kozioł Beata, Selwa Ewa, Ferenc Jolanta, Jirmann Zofia, Kozioł Anna.  Słomba Justyna, Augustyn Anna

22. 04 – Łapa Urszula, Czaja Bogdan, Zaborowska Ewelina, Zaborowska Justyna, 

Lachcik Bogumiła

29. 04 – Warzecha Iwona, Łucarz Maria, Lasek Marta, Czapla Teresa

Stokłosa Angelika, Szewc Katarzyna