Informacje duszpasterskie

Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Dotychczas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dzisiejszej niedzieli, zasłaniamy krzyże w kościele, aż do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Kościół obecnie skupia swą uwagę na rozważaniu męki Pańskiej.

Msze Święte w niedziele Wielkiego Postu o godzinie: 7.30, 10.30 i 15.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.00, po nich bezpośrednio Msza św., a w piątek Droga Krzyżowa o godz. 18.00, a po niej Msza św. 

W środę przypada Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. We czwartek Godzina Święta o godz. 20.00. W piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00, Droga Krzyżowa o godz. a po niej Msza św. 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe na różaniec za powołanych do służby Bożej i o nowe powołania oraz na Mszę Świętą o godz. 18.00. Po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji nowych powołań do służby w Kościele.

Są jeszcze do nabycia baranki na stół wielkanocny. Sugerowana ofiara wynosi 7  zł.     

Zbiórki DSM w piątek o godz. 16.30, ministrantów w sobotę o godz. 9.00, a kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00. 

Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Palmy  poświęcimy na sumie na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. 

Ofiara na tacę z Niedzieli Palmowej tydzień traktowana, jako jałmużna postna i przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. 

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową jest poświęcenie palm przed sumą. Niech zgodnie z obyczajem palma będzie dla nas symbolem nadziei, wiary i zwycięstwa nad złem, a poświęcona i zatknięta w domu, np. nad drzwiami uchroni domowników i gospodarstwo przed nieszczęściami.

Przy tej okazji będzie konkurs – na najpiękniejszą i największą palmę –  zrobioną w domu, a nie zakupioną. Na uczestników czekają cenne nagrody. Konkurs odbędzie się niezależnie od sytuacji epidemiologicznej. Podpisane palmy można będzie przynieść wcześniej do kościoła. Zachęcamy wszystkich do udziału.

W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych i okazja do spowiedzi od godz. 13.00 do 14.00.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i wstawiennictwa Matki Najświętszej i św. Józefa na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.