Przeżywana dzisiaj II Niedziela Wielkanocy ma charakter dziękczynny za okazywane nam wszystkim Boże Miłosierdzie, a równocześnie jest to święto patronalne Caritas. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy Bogu za istniejące i powstające dzieła Caritas, za ofiarodawców oraz ludzi dobrej woli współpracujących z diecezjalną akcją charytatywną. Dzisiejsza składka (do puszek) przeznaczona jest na Caritas. Przypominamy przy tej okazji o możliwości odpisu 1% podatku na rzecz Caritas Diecezjalnej.

Świat bardzo potrzebuje Bożego miłosierdzia, dlatego wykorzystajmy ten dzień również na modlitwę za nas samych i naszych bliskich. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.
             Zgodnie z decyzjami ogłoszonymi przez rząd, od 20 kwietnia we Mszy św. w kościele może uczestniczyć większa liczba wiernych, przy zachowaniu zasady 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Nasz kościół ma w sumie ok. 300 metrów kwadratowych. To daje możliwość uczestnictwa w każdej Mszy św. 20 osobom, nie licząc celebrującego i asysty. Prosimy o równomierne zajmowanie miejsc w kościele, zachowując bezpieczne odległości między sobą. Zgodnie z rozporządzeniem uczestniczący we Mszy św. powinni mieć nałożone maseczki, które na czas komunii można zsunąć na dół, aby bez przeszkód przyjąć Ciało Pana Jezusa.
W tej sytuacji Biskup Tarnowski przedłuża dyspensę od Mszy św. niedzielnej i zachęca do łączności duchowej za pośrednictwem transmisji radiowych, telewizyjnych, internetowych. Przy tej okazji przypominamy, że wszystkie Msze i nabożeństwa celebrowane w naszej świątyni są transmitowane przez stronę internetową naszej parafii i przez youtube.
Ze sakramentu pokuty można skorzystać w naszym kościele w godzinach 17.00-18.00, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj adoracja będzie po Mszach św. o godz. 7.30 i 10.30.
W najbliższym tygodniu: Msze św. w dni powszednie o godz. 18.00. Godzina Święta we czwartek o godz. 20.00.
Przez stronę internetową naszej parafii można zgłaszać intencje, które powierzamy Panu Bogu, przez wstawiennictwo Chrystusa Króla podczas Mszy św. w III czwartek  miesiąca o godz. 18.00.
W związku z przedłużającym się stanem epidemii jesteśmy zmuszeni przenieść na inny termin uroczystość Pierwszej Komunii Św. Nowy termin zostanie zaproponowany dopiero wtedy, gdy sytuacja będzie na tyle stabilna, żeby można było cokolwiek w tej sprawie zaplanować. Nie zapadła jeszcze decyzja odnośnie bierzmowania młodzieży klas ósmych.
W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.
W sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Eucharystię połączymy z nabożeństwem błagalnym w tej intencji.
Przyszła, trzecia niedziela Wielkanocy w Polsce obchodzona jest, jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.
Dziękujemy za duchową łączność z parafią i za znaki pamięci o księdzu Proboszczu. Dziękujemy także za ofiary materialne, przeznaczone na utrzymanie parafii, złożone na tacę i wpłacane na konto, które znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. Jednocześnie ze swojej strony wyrażam gotowość pomocy tym, którzy jej potrzebują. W razie czego, proszę dzwonić na numer parafialny 14-683- 45-88.