Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego.

W ostatnią niedzielę kwietnia z inicjatywy MIVA Polska tradycyjnie obchodzona jest Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Obserwując codzienność, dostrzegamy, jak pilna jest potrzeba modlitwy o bezpieczne poruszanie się po drogach i wzajemny szacunek między kierowcami.

W niedziele po Mszy św. o 7.30 i 10.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Jutro będzie spotkanie Rady Duszpasterskiej o godzinie 19.00.

W piątek rozpoczyna się maryjny miesiąc maj. Nabożeństwo majowe w naszym kościele będzie codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej i rodzinnej modlitwy Litanią Loretańską.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek o 18.00 będzie Msza św. wynagradzająca do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Możliwość spowiedzi w dni powszednie: od 17.00 do 18.00. Bardzo proszę by dzieci przychodziły do spowiedzi z rodzicami. W I piątek modlimy się za misje i składamy ofiarę na tacę na ten cel.

W sobotę o 17.30 zapraszamy na różaniec, o 18.00 na Mszę św. do Niepokalanego Serca Maryi, a po Mszy św. będzie Majówka. W związku z obowiązującymi ograniczeniami, nie będzie odwiedzin chorych aż do odwołania.

Ponieważ trzeci maja przypada w tym roku w niedzielę, uroczystość NMP Królowej Polski wyjątkowo będzie obchodzona w sobotę 2 maja. Msze św. będą jak w dni powszednie.

W środę po Mszy św. o 18.00 będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek Godzina Święta o 20.00.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami, od 20 kwietnia w miejscach kultu religijnego może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni. Powierzchnia użytkowa naszego kościoła wynosi około 300 metrów kwadratowych, w związku z tym podczas wszelkich obrzędów (Msze św., nabożeństwa, spowiedź) wewnątrz naszego kościoła może przebywać jednorazowo do 20 osób. W przypadku Mszy św. pierwszeństwo mają osoby zamawiające daną Mszę św. Prosimy o przestrzeganie na terenie kościoła wszelkich zasad bezpieczeństwa obowiązujących w przestrzeni publicznej.

Pogrzeby, aż do odwołania, odprawiane są na cmentarzu – stacja przy grobie. Msza św. pogrzebowa dla najbliższej rodziny w kościele o ustalonej wcześniej godzinie.

Tak jak już informowaliśmy, Pierwsza Komunia Święta nie może się odbyć w zaplanowanym wcześniej terminie, to znaczy 10 maja br. Nowy termin powakacyjny zostanie zaproponowany w stosownym czasie.

Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne. Jest to Światowy Dzień Modlitw o powołania. Przypada wtedy  składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne składane w kancelarii i na konto. Jeśli ktoś potrzebowałby się umówić na indywidualne spotkanie ze mną, proszę o kontakt telefoniczny (numer do parafii 14 6834 588).

W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób pokazać nasze przywiązanie do barw narodowych.

W następną niedzielę uroczystości odpustowe ku czci swojego Patrona obchodzi parafia p.w. Dobrego Pasterza w Nagawczynie, a w kolejną niedzielę uroczystości odpustowe ku czci swojego Patrona obchodzi także parafia p.w. Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Pustyni. Z racji obowiązujących ograniczeń cały czas obowiązuje dyspensa od Mszy św. niedzielnej, udzielona przez Biskupa Tarnowskiego. Przypominamy, że wszystkie Msze i nabożeństwa celebrowane w naszym kościele są transmitowane przez stronę internetową naszej parafii i przez youtube.

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy troszczyli się o świątynię w kwietniu.

W maju tę troskę powierzamy następującym rodzinom:

• 3.05 – Jarosz Halina, Kopala Małgorzata, Piękoś Danuta, Chorobik  Maria
  • 10.05 – Zaborowska Danuta, Kubek Elżbieta, Sujdak Zofia