Informacje duszpasterskie

Przeżywana dzisiaj II Niedziela Wielkanocy ma charakter dziękczynny za okazywane nam wszystkim Boże Miłosierdzie, a równocześnie jest to święto patronalne Caritas. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy Bogu za istniejące i powstające dzieła Caritas, za ofiarodawców oraz ludzi dobrej woli współpracujących z diecezjalną akcją charytatywną. Dzisiejsza składka (do puszek) przeznaczona jest na Caritas. Przypominamy przy tej okazji o możliwości odpisu 1% podatku na rzecz Caritas Diecezjalnej.

Świat bardzo potrzebuje Bożego miłosierdzia, dlatego wykorzystajmy ten dzień również na modlitwę za nas samych i naszych bliskich. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.  O 15.00  w godzinie miłosierdzia, zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności.

Ostatnia niedziela kwietnia z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowego Duszpasterstwa Kierowców jest Niedzielą Modlitw za Kierowców. W sposób szczególny modlimy się dzisiaj o bezpieczne i odpowiedzialne poruszanie się po drogach dla wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego. 

Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.

Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy we środę o godz. 18.00. Godzina Święta we czwartek o godz. 21.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00.  

Kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klasy VII będzie we czwartek o godz. 17.00, a rodziców i dzieci z kl. III przed I Komunią świętą w poniedziałek po Mszy świętej 
o godz. 18.00.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Synodalnej we czwartek o 18.30.

W tym tygodniu patronują nam: 

  • poniedziałek, 25 kwietnia – Święty Marek Ewangelista (I/II w.), bliski współpracownik Świętego Pawła;
  • wtorek, 26 kwietnia – Święty Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, patron Polski;
  • piątek, 29 kwietnia – Święta Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.

Przyszła, trzecia niedziela Wielkanocy w Polsce obchodzona jest, jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.              

Zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w nabożeństwach majowych, które rozpoczniemy w przyszłą niedzielę o godz. 14.30.