Informacje duszpasterskie

Dzisiejsza, IV niedziela Wielkanocy, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Każda osoba poświęcona Bogu to wielki dar nie tylko dla rodziny, ale także dla wspólnoty parafialnej, z której dana osoba się wywodzi, i wreszcie dla całego Kościoła. Modlitwa o powołania jest wyrazem naszej miłości do Kościoła i troski o jego przyszłość. Składka dzisiejsza jest wsparciem WSD w Tarnowie. 

W dniu dzisiejszym przypada zmiana tajemnic różańcowych.

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii św. W związku z tym zmieniony jest dziś plan Mszy świętych, które będą odprawiane o godz. 7.30, 11.00 I Komunia święta i o, 15.00. Dzisiaj majówka o godz. 14.30, w Białym Tygodniu majówka o godz. 18.00 (w sobotę o godz. 8.00). Pielgrzymka rodziców i dzieci komunijnych do  Zawady w sobotę - Eucharystia przed cudownym obrazem Matki Bożej
o godz. 10.00.

Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00.

Spotkanie rodziców i uczniów klasy IV we wtorek po majówce o godz. 18.00, z klasy VII we czwartek o godz. 17.00.

We czwartek Godzina Święta o godz. 21.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00.

W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

Za tydzień w niedzielę składka na cele parafialne.