Informacje duszpasterskie

Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

Serdecznie zapraszamy do udziału w majówkach codziennie o godz. 18.00, (wyjątek w najbliższą sobotę o godz. 8.00), a w niedziele o godz. 14.30. Niech wszyscy rodzice dopilnują, by w tych nabożeństwach brały udział dzieci i młodzież. 

Jutro 2 maja obchodzić będziemy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a we wtorek wspominać będziemy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

W poniedziałek będzie spotkanie rodziców i dzieci przed I Komunią świętą o godzinie 19.00.

We wtorek, 3 maja,  będziemy przeżywać Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.30, 10.30 i o godz. 18.00.   Uroczysta Msza św. w intencji OSP o godzinie 10.30 z okazji św. Floriana patrona strażaków.
We czwartek godzina święta o godz. 21.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00.  

W tym tygodniu przypada:
- I czwartek, kiedy modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Spowiedź przed I piątkiem od g. 16.30.
- I piątek miesiąca, kiedy modlitwą i ofiarą wspieramy misje. Wyjazd do chorych wyjątkowo w piątek od godz. 15.00. Prosimy przysłać samochód.
- I sobota miesiąca, kiedy wynagradzamy za nasze grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi. W sobotę będzie Różaniec o godz. 7.30 i proszę, by go poprowadziły Róże Różańcowe. Natomiast o godz. 8.00 będzie majówka, a o godz. 8.30 Msza św. Potem będzie I Spowiedź.

W przyszłą niedzielę będziemy w naszej parafii przeżywać Uroczystość I Komunii św. W związku z tym będzie zmieniony porządek Mszy św.. Będą one o godz. 7.30, 11.00 I Komunia św. i o godz. 14.30 Majówka i o godz. 15.00 Msza św. Bardzo prosimy, by na Mszy św. o godz. 11.00 zostawić miejsce dla dzieci I – Komunijnych i ich rodzin. 

Rocznica I Komunii św. będzie za dwa tygodnie w niedzielę (15.05) o godz. 10.30.

Spowiedź przed I Komunią św. i rocznicą I Komunii świętej będzie w sobotę o godz. 9.00, a przed I piątkiem będzie w czwartek od godz. 16.30.  

Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby
w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne. Jest to Światowy Dzień Modlitw o powołania. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W następną niedzielę przypada zmiana tajemnic różańcowych oraz uroczystości odpustowe ku czci swojego Patrona obchodzi parafia p.w. Dobrego Pasterza w Nagawczynie. 

Dziękujemy rodzicom bierzmowanych i rodzicom dzieci Komunijnych za ufundowanie 2 mosiężnych akolitek do naszego kościoła. Dary łącznie kosztowały 4 600 zł. 

 „Bóg zapłać” wszystkim, którzy troszczyli się o świątynię
w kwietniu. Wszystkim sprzątającym przypominamy o koszeniu trawy przy kościele. W maju tę troskę powierzamy następującym rodzinom:

6.05 – Rodzice Dzieci Komunijnych

13.05 – Rodzice dzieci obchodzących Rocznicę I Komunii św.

20.05 – Miras Krystyna, Szuba Bożena, Polak Monika, Niedbalec Zofia, Hamala Alicja

27.05 – Róg Mariola, Niedbalec Aneta, Niedbalec Bernadetta, Smagacz Kornelia

O przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała
prosimy rodziny:

Pierwszy ołtarz:

Kubek Katarzyna, Kalita Józefa, Dydo Bogusław, Żmuda Teresa, Siwula Łukasz, Jeż Bogdan, Micek Zdzisław, Sujdak Grzegorz, Micek Barbara, Zawojowski Marcin, Miczek Henryk

Drugi ołtarz:

Sujdak Piotr, Micek Krzysztof, Osocha Mariusz, Miazga Waldemar, Żurek Stanisław, Szczędor Stanisław, Żmuda Aleksander, Bała Bogdan, Bała Józef, Bała Paweł 

Trzeci ołtarz:

Piękoś Marek, Kuszowski Stanisław, Wantuch Damian, Malinowski Marek, Kowalski Stanisław, Drobot Rafał, Drobot Piotr, Drobot Zdzisław, Ciebień Krzysztof, Żabicki Anna Czwarty ołtarz:

Szerszeń Dariusz, Kądziołka Jan, Biduś Jacek, Wilczyńska Marta, Strzałka Adam, Drobot Leszek, Drobot Paweł, Strzałka Krzysztof, Pokrywka Konrad, Wolski Tomasz, Matejek Sławomir