Informacje duszpasterskie

Dzisiaj szósta niedziela wielkanocna.  W naszej parafii odbywa się dziś promocja Rycerza Niepokalanej prowadzona przez ojca franciszkanina z Niepokalanowa Ryszarda Koczwarę.
Za tydzień będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W piątek rozpocznie się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne w kwocie 3 150 zł.

W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni Krzyżowe i będziemy modlić się o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Procesja wokół kościoła.
Rodziców i uczniów z klasy VII zapraszamy na spotkanie w poniedziałek na majówkę o godz. 18.00.

We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
W środę o godz. 15.00 w naszym kościele odbędzie się egzamin przed bierzmowaniem dla uczniów z klasy VII.
Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się we środę o godz. 19.00.
W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

W maju gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej - w dni powszednie o godz. 18:00 (z wyjątkiem soboty, kiedy majówka będzie rano o godz. 6.30), a w niedzielę o godz. 14.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
We czwartek Godzina Święta o godz. 21.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00.

W tym tygodniu patronuje nam:
- poniedziałek, 26 maja – Święty Filip Nereusz (1515-1595), rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

Przypominamy o obowiązku odbycia Spowiedzi Wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. W tym roku uroczystość ta przypada w niedzielę 5 czerwca.
Zbiórka DSM w piątek o godz. 16.30, a w sobotę ministrantów o godz. 9.00, aspirantów o godz.  10.00.
O pomoc przy koszeniu trawy za budynkami gospodarczymi proszę państwa:

Kaczor Piotr, Kaczor Zbigniew, Dziurgot Krzysztof , Zaworski Ryszard, Piwowar Janusz

O pomoc przy koszeniu trawy na cmentarzu proszę państwa:

Mroczka Łukasz, Kaczor Zbigniew, Dyndor Arkadiusz, Kubek Leszek, Pietrucha Krzysztof