Informacje duszpasterskie

Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Prośmy w Nowennie do Ducha Świętego o łaskę otwarcia serc naszych i naszych bliskich na przyjęcie tego daru i umiejętność właściwego wykorzystywania Jego natchnień. Nowenna do Ducha Świętego dzisiaj o godz. 14.45, a w dni powszednie po Mszach świętych. Jutro zaczyna się Nowenna przed sakramentem bierzmowania dla młodzieży z klasy VIII o godz. 6.30.

Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą , dziś o godz. 14.30, jutro o godz. 6.30, a we wtorek
o godz. 18.00.

Zbiórka aspirantów we środę o godz. 16.15, DSM w piątek o godz. 16.15, ministrantów w środę o godz. 19.00. 

Godzina Święta we czwartek o godz. 21.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00.
We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Wpatrując się
w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.

W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz.18.00, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszach świętych, a w niedzielę o godz. 14.45.  Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

  • - w czwartek modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania  - o godz. 17.30 różaniec, a o 18.00 Msza święta. Spowiedź przed I piątkiem we czwartek od godz. 16.30.  
  • - w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00 oraz modlitwa ze składką na misje; 
  • - w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 6.30. W sobotę wyjazd do chorych od godz. 9.00.
    W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. 

Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, obchodzona jako Dzień Dziękczynienia.
W tym tygodniu patronują nam:

- środa, 1 czerwca – Święty Justyn, (I/II w.), apologeta chrześcijański, męczennik za wiarę;

- piątek, 3 czerwca – Święty Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy (XIX w.), męczennicy z Ugandy
w Afryce. 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.  

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy troszczyli się o świątynię w maju. Wszystkim sprzątającym przypominamy o koszeniu trawy przy kościele. W czerwcu tę troskę powierzamy następującym rodzinom:

3.06 – Zaborowska Marta, Prokop Elżbieta, Lipiór Agata, Dziurgot Maria

10.06 – Dziurgot Helena, Parys Agnieszka, Sujdak Stanisław, Gałązka Małgorzata, Nowak Stanisława

17.06 – Jasińska Elżbieta, Wójcik Andrzej, Ćwik Ewa, Piękoś Grażyna, Sikora Maria

24.06 – Kulas Józefa, Książek Agnieszka, Kozioł Irena, Kurdziołek Grażyna