Informacje duszpasterskie

Dzisiaj w Kościele radujemy się Uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Bogu Ojcu dziękujemy za dzieło stworzenia, Synowi Bożemu za dzieło zbawienia, a Duchowi Świętemu za dzieło uświęcenia. Uroczystość ta kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Odpust w Żyrakowie.
Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym i do praktykowania pierwszych piątków miesiąca. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do NSPJ w naszym kościele będzie codziennie po Mszach świętych, a dzisiaj o godz. 14.40.

Zbiórka aspirantów w poniedziałek o godz. 17.00, a ministrantów przed Bożym Ciałem we środę po Mszy świętej o godz. 18.00. Prosimy wszystkich o obecność. 

Spowiedź św. z okazji uroczystości Bożego Ciała we środę w godz. 16.30 – 17.30. Będzie zaproszony kapłan.

W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 suma z procesją. Ofiary składamy na hospicja. Nie będzie Mszy świętej o godz. 15.00.

Procesja do 4 ołtarzy, które tym roku należy przygotować: 1. Przy kościele, 2. na trasie od kościoła do Pani Teresy Skóra, 3. Na nowym placu pod remizą, 4. Na ścianie Sali gimnastycznej SP od strony Państwa Kobosów. 

  • W związku z powyższymi uroczystościami bardzo prosimy:
  • przygotować ołtarze przez wyznaczone rodziny oraz feretrony przez Róże Różańcowe, sztandary i  baldachim, prosimy OSP o zabezpieczenie trasy.
  • zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia, dzieci komunijne do asysty.

Msze św. w oktawie Bożego Ciała o godz. 18.00. W niedzielę procesja po sumie o godz. 10.30. 

W tym tygodniu patronują nam:

  • poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;
  • środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau; 
  • piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.

Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej w piątek po Mszy świętej.

W przyszłą niedzielę na sumie będzie błogosławieństwo 4 aspirantów.

W ubiegłą środę na zlecenie Dyrektora Wydziału Muzyki Kościelnej Kurii Diecezjalnej w Tarnowie i Diecezjalnego Konserwatora Zabytków były prowadzone w naszym kościele prace nad opracowaniem karty ewidencyjnej zabytkowej fisharmonii oraz fotografii i opisu fisharmonii. Prace prowadził P. dr Janusz Musialik - wykładowca Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Białymstoku.

W minionym tygodniu zasnął w Chrystusie: śp. Stanisław Sujdak, lat 84, za którego zamówiono 13 intencji i od uczestników pogrzebu 4. Niech dobry Bóg udzieli mu przebaczenia wszystkich grzechów, aby mógł znaleźć przygotowane w niebie wieczne mieszkanie. Dobry Jezu, a nasz Panie…