nformacje duszpasterskie

Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. 

Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci. 

Nabożeństwa czerwcowe w niedziele o godz. 14.30, a w dni powszednie po Mszach świętych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przychodzą do naszego kościoła na wspólne nabożeństwo.

Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, zwane w tradycji drugim dniem Zielonych Świąt. Na Msze św. w dniu jutrzejszym zapraszamy o 7.30, 10.30 i 18.00 z nabożeństwem czerwcowym.

We czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. 

Spotkanie Rady Duszpasterskiej we czwartek po Mszy świętej.
We czwartek Godzina Święta o godz. 21.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00.
Zbiórka aspirantów we czwartek o godz. 17.00, DSM w piątek o godz. 16.15, a ministrantów w poniedziałek po Mszy świętej o godz. 18.00.

Zapraszamy młodzież klas ósmych na Nowennę do Ducha Świętego połączoną z nabożeństwem czerwcowym. Młodzież przyjmie sakrament bierzmowania z rąk biskupa Leszka Leszkiewicza we środę 08.06.2021roku o godz. 15.30 w kościele Krzyża świętego i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy. 

 W tym tygodniu patronują nam:

  • w poniedziałek bł. Zbigniew Strzałkowski, kapłan męczennik,
  • środa, 8 czerwca – Święta Jadwiga (1374-1399), królowa, orędowniczka pokoju, patronka życia małżeńskiego i rodzinnego;
  • sobota, 11 czerwca - Święty Barnaba (I/II w.), nazywany Apostołem, współpracownik Świętego Pawła, męczennik, orędownik w kłótniach i sporach.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Odpust w Żyrakowie. 

W sobotę Msza święta będzie o godz. 8.00.

W przyszłą niedzielę przypada zmiana tajemnic różańcowych.

W ostatnim czasie Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialnej powołał do wieczności śp. Stanisława Sujdaka, lat 84, którego pogrzeb będzie we środę o godz. 12.30 różaniec, a godz. 13.00 Msza święta pogrzebowa w kaplicy cmentarnej.  Zmarłego polecajmy Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.