Informacje duszpasterskie

Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.  Diecezjalne Święto Rodziny.

Na Mszy świętej o godz. 10.30 będzie miła uroczystość błogosławieństwa 4 nowych aspirantów i przyjęcia ich do liturgicznej służby ołtarza.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na cele inwestycyjne. 

Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Jej zakończenie błogosławieństwem dzieci i wianków we czwartek. Codziennie nabożeństwo czerwcowe po Mszy św., a w niedzielę po sumie.

Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach świętych w dni powszednie, dzisiaj po sumie, a w przyszłą niedzielę niedziele o godz. 14.40.

Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.

W czwartek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny, a dla zmarłych – wieczną nagrodę. 

We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała
We czwartek Godzina Święta o godz. 21.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00.

W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.

Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą  o godz. 8.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji. 

W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 25 czerwca. 

Ikona Amen

Jubileusz Siostry Terezji

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.

25 VI – narodzenie św. Jana Chrzciciela, 

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

Spotkanie Aspirantów we wtorek o godz. 17.00, a we środę na Mszy świętej o godz. 18.00 będzie miła uroczystość błogosławieństwa 5 nowych ministrantów.

Za dwa tygodnie będziemy przeżywać w naszej Parafii Odpust ku czci Nawiedzenia NMP. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył przeżywający Jubileusz 25 – lecia kapłaństwa Ks. Grzegorz Baran. 

W dniu dzisiejszym, 20 czerwca br. w naszej parafii odbędzie się historyczne dla nas wydarzenie - uroczyste wprowadzenie Relikwii Świętego Jana Pawła II do naszego kościoła, które miało się odbyć rok temu, ale przeszkodziła nam panująca pandemia. Jesteśmy Panu Bogu wdzięczni za dar Jego wielkiego pontyfikatu.
Wprowadzenia tego dokona ks. abp lwowski Mieczysław Mokrzycki bliski i wieloletni współpracownik Jana Pawła II, świadek świętości Papieża Polaka, którą widział z bliska, w Jego codziennym życiu z Bogiem, w cierpieniu i odchodzeniu do domu Ojca. Abp Mokrzycki wygłosi okolicznościową homilię.

Niech to wydarzenie zachęci nas do gorliwego naśladowania naszego Wielkiego Rodaka. Korzystając z łaski obecności relikwii Świętego Jana Pawła II w naszej świątyni będziemy do Niego zanosić wspólne błagania i modlitwy prosząc o opiekę i Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny i naszych rodzin. Wzorujmy się na Nim w gorliwej, codziennej modlitwie i w ufnym zawierzaniu naszego zwykłego, szarego życia Panu Bogu i Matce Najświętszej. Uczmy się od naszego Świętego głębokiej pokory i codziennego dźwigania krzyża z Jezusem. Dziękujmy Bogu za jego bogaty pontyfikat, za nauczanie, które nam zostawił i żyjmy tak, jak on – będąc pewni jego wstawiennictwa przed Bogiem w niebie.