Dzisiejsza, IV niedziela Wielkanocy, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Każda osoba poświęcona Bogu to wielki dar nie tylko dla rodziny, ale także dla wspólnoty parafialnej, z której dana osoba się wywodzi, i wreszcie dla całego Kościoła. Modlitwa o powołania jest wyrazem naszej miłości do Kościoła i troski o jego przyszłość. Składka dzisiejsza jest wsparciem WSD w Tarnowie.

Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.

W tym tygodniu przypadają kolejne święta. W poniedziałek, 4 maja, obchodzimy wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Z tej to okazji naszym strażakom życzymy błogosławieństwa Bożego i bezpieczeństwa w pełnionej służbie i w życiu osobistym. W ich intencji będziemy modlić się jutro na Mszy św. o godz. 18.00.

W środę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.

W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława w intencji naszej Ojczyzny i o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. Ze względu na świąteczny charakter tego dnia, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w majówkach w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 15.30. Ze względu na ograniczenia ilościowe dodatkowo będą odprawiane Msze św. o godz. 16.30.

Spowiedź odbywa się od poniedziałku do soboty spowiedź jest w czasie adoracji od 17.00-18.00, a w niedzielę przed każdą Mszą św. Jeśli ktoś potrzebowałby się umówić na indywidualne spotkanie, prosimy o kontakt telefoniczny (numer do parafii 14 68 34 588). Adoracja dziś po Mszach św. o 7.30 i 10.30

Za tydzień w niedzielę przypada zmiana tajemnic różańcowych.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami, od 20 kwietnia w miejscach kultu religijnego może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni. Powierzchnia użytkowa naszego kościoła wynosi około 300 metrów kwadratowych, w związku z tym podczas wszelkich obrzędów (Msze św., nabożeństwa, spowiedź) wewnątrz naszego kościoła może przebywać jednorazowo do 20 osób. W przypadku Mszy św. pierwszeństwo mają osoby zamawiające daną Mszę św. Prosimy o przestrzeganie na terenie kościoła wszelkich zasad bezpieczeństwa obowiązujących w przestrzeni publicznej. Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od siebie także przy przyjmowaniu Komunii świętej. Dziękujemy Panu Bogu za milą dla nas informację, która pojawiła się systemie NFOŚiGW, że wniosek na termoizolację naszego kościoła otrzymał pozytywną ocenę formalną. Teraz czekamy na dalsze dyspozycje w sprawie w sprawie projektu. W związku z tym, że nasz projekt może wkrótce wejść w fazę jego realizacji bardzo proszę o wsparcie finansowe naszej inwestycji termoizolacji i remontu kościoła. Pragnę nadmienić, że przedłużający się czas pandemii spowodował, że praktycznie przez ostatnie tygodnie nie ma bieżących składek na utrzymanie parafii, a zobowiązania finansowe musimy płacić. Numer konta podany jest na stronie internetowej Parafii – www.parafia.goramotyczna.pl