Informacje duszpasterskie
             Dzisiaj na sumie będziemy przeżywać podniosłą uroczystość jubileuszu 50-lecia ślubów zakonnych i odnowienie profesji zakonnej naszej rodaczki pracującej od ponad 40 lat w Danii siostry Marii Terezji Piękoś. Temu wydarzeniu będzie towarzyszyć Ikona Amen autorstwa naszej siostry, która wędruje po rożnych krajach i była już w Rzymie u Papieża Franciszka, na Światowych Dniach Młodych w Panamie i w wielu innych miejscach w Polsce i za granicą.
Porządek czuwania przy Ikonie w poniedziałek i we wtorek:
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego przy Ikonie.
15.00 – 18.00 – Modlitwy indywidualne
18.00 – Eucharystia
Pożegnanie Ikony Amen w środę, w Uroczystość Świętych Piotra i Pawła na Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich do uwielbienia Boga za powołanie zakonne z naszej parafii w Ikonie Amen.
We środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia.  Swoimi modlitwami obejmijmy papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze św. o godz. 7.30 i 18.00. Składka na Stolicę Apostolską.
W czwartek zakończenie nabożeństw czerwcowych. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa w tygodniu  po Mszach św., a w niedziele o godz. 14.40.
W czwartek Godzina Święta o godz. 21.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00.
W tym tygodniu patronują nam:
- wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;
- środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.
Niech Zbawiciel obficie błogosławi naszym gościom, jubilatom i solenizantom w rozpoczynającym się tygodniu.
W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem i odpustem w piątek od godz. 16.30 do 18.00.
Sobotnia Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 6.30 połączona z modlitwą różańcową. Wyjazd do chorych w I sobotę - w od godz. 9.00.
Za tydzień w niedzielę przeżywać w naszej Parafii Odpust ku czci Nawiedzenia NMP ustanowiony na pamiątkę pierwszego Nawiedzenia Matki Bożej w naszej wspólnocie parafialnej w kopi Jasnogórskiej Ikony. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ks. Grzegorz Baran mający swój Jubileusz 25 – lecie kapłaństwa. Przy tej okazji ja będę obchodził 30 – lecie kapłaństwa. Z tej to okazji zapraszamy na koncert dziękczynny za dar powołania w wykonaniu znanego nam światowej sławy skrzypka Mariusza Monczaka. Koncert będzie o godz. 16.00.
W związku z powyższymi uroczystościami bardzo prosimy: przygotowanie baldachimu  i feretronów: Róże Różańcowe poniosą nowy feretron MB Nieustającej Pomocy (jeśli artyści zdążą go zrobić), Chrystusa Króla – OSC, figurę NSPJ – KGW, figurę MB Niepokalanej – kl. VII, figurę Bł. Karoliny (jeśli artyści zdążą ja zrobić – DSM, figurę Dzieciątka Jezus LSO. Zapraszamy dzieci komunijne, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. OSP prosimy o wystawienie pocztu sztandarowego i druhów do baldachimu.

Msze św. w Odpust będą o godz. 7.30, 11.00 i 15.00. 

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy troszczyli się o świątynię w czerwcu.            

W lipcu tę troskę powierzamy następującym rodzinom i przypominamy o koszeniu trawy koło kościoła:

1.07 – Królikowski Jerzy, Kudroń Helena, Zaborowska Barbara, Szalwa Lucyna

8.07 –  Krzywonos Marzena, Chorąży Bogusława, Kulas Anna, Ryś Mariola

15.07 – Jaszcz Monika, Chorąży Elżbieta, Stręk Barbara, Tęcza Maria

22.07 – Szymaszek  Maria, Szymaszek Angelina, Madura Anna, PiękośRenata

29.07 –  Maciołek Barbara, Jarosz Halina, Kopala Małgorzata, Piękoś Danuta