Informacje duszpasterskie
  Dzisiaj przeżywamy odpust ku czci Nawiedzenia NMP ustanowiony na pamiątkę pierwszego Nawiedzenia Matki Bożej w naszej wspólnocie parafialnej w kopi Jasnogórskiej Ikony. Sumie odpustowej
o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ks. Prof. Grzegorz Baran nasz rodak, wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie, obchodzący jubileusz 25 – lecia święceń kapłańskich.Przy tej okazji Ks. Proboszcz obchodzi 30 – lecie kapłaństwa. Z tej to okazji zapraszamy na koncert dziękczynny za dar powołania w wykonaniu znanego nam światowej sławy skrzypka Mariusza Monczaka oraz pianisty Mateusza Perza. Koncert będzie o godz. 16.00 i dedykuję go Wam Drodzy Parafianie w podziękowaniu za remont plebani i innych inwestycji, które wspólnie zrealizowaliśmy.
Msze św. dziś o godz. 7.30, 11.00 i 15.00. Warunki zyskania odpustu…

  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania dzisiejszej uroczystości. Dziękujemy za przygotowanie i niesienie feretronów przez Róże Różańcowe, sztandarów i baldachimu. Dziękujemy dzieciom komunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym, OSP, LSO, DSM, Panu Organiście i Pani Zakrystiance.
           Porządek  procesji: Niosący krzyż, akolitki, feretrony, Dzieci Pierwszokomunijne, ministranci, lektorzy, Ochotnicza Straż Pożarna, dzieci sypiące kwiaty, kapłan z Najświętszym Sakramentem, wszyscy wierni.
     Rozpoczął się czas wakacji i urlopowych wyjazdów. W naszej wspólnocie serdecznie witamy wszystkich gości i ciesząc się z ich obecności – życzymy im miłego wypoczynku w gronie rodziny i przyjaciół.

  W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce.
  • 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, ze Lwowem i z Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.

Niech Zbawiciel obficie błogosławi naszym gościom, jubilatom i solenizantom w rozpoczynającym się tygodniu.
  Serdeczne Bóg zapłać składamy za pomoc w organizacji jubileuszu 50 – lecia profesji zakonnej naszej rodaczki siostry Marii Terezji Piękoś. Temu wydarzeniu towarzyszyła Ikona Amen autorstwa naszej siostry, która wędruje po rożnych krajach i była już w Rzymie u Papieża Franciszka, na Światowych Dniach Młodych w Panamie i w wielu innych miejscach w Polsce i za granicą. Dziękujemy zatem Siostrom Służebniczkom Dębickim za obecność, wspólną modlitwę, oprawę muzyczną uroczystości, rodzinie siostry jubilatki za przygotowanie świątyni i podestu pod Ikonę Amen, dekorującym i sprzątającym kościół, uczniom i nauczycielom Szkoły  Podstawowej im. Stanisława Mroczki w Górze Motycznej za kolaż dla siostry i program artystyczny, p. Markowi Szalwie za przywiezienie i odwiezienie Ikony, DSM, LSO, Panu fotografowi Krzysztofowi Pietrusze, klerykowi Tomaszowi Skórze,  oraz Siostrze Jubilatce, która się osobiście angażowała w przygotowania, by uroczystość miała podniosły charakter i wszystkim pozostałym osobom pomagającym.
  W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek Godzina Święta o godz. 21.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00.  

Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.30.  

          Dzisiaj na sumie poświęcenie nowego feretronu figury bł. Karoliny, patronki czystości i młodzieży. Jej polecamy naszą młodzież,  by broniła swej czystości i godności dziecka Bożego, aż do śmierci tak jak ona. Figurę wykonał artysta rzeźbiarz Tadeusz Kowal z Woli Radłowskiej, zaś nosidło stolarz Tadeusz Musiał z Borzęcina. 

Rozpoczął się Wielki Odpust Tuchowski, na który serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie.

Zmarłym, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana, wypraszajmy łaskę wiecznego życia: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

Dziś pierwsza wakacyjna niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przy tym pamiętajmy o tym, że każdy z nas,  ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, we czwartek Godzina Święta o godz. 21.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00. 

Niech Zbawiciel obficie błogosławi naszym gościom, jubilatom i solenizantom w rozpoczynającym się tygodniu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i różaniec za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele o godz. 17.30 i Msza św. o godz. 18.00. 

Za tydzień w niedzielę przeżywać w naszej Parafii Odpust ku czci Nawiedzenia NMP ustanowiony na pamiątkę pierwszego Nawiedzenia Matki Bożej w naszej wspólnocie parafialnej w kopi Jasnogórskiej Ikony. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ks. Jacek Siewiora z Tarnowa.

W związku z powyższymi uroczystościami bardzo prosimy: przygotowanie feretronów przez Róże Różańcowe, sztandarów i  baldachimu. Zapraszamy dzieci komunijne, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. OSP prosimy o wystawienie pocztu sztandarowego i druhów do baldachimu.

Msze św. w Odpust będą o godz. 7.30, 11.00 i 15.00. Po Mszach św. zbiórka do puszek na poszkodowanych w Librantowej i Koniuszowej.

Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki z Tarnowa na Jasną Górę informują, że z powodu zagrożenia epidemicznego pielgrzymka w tym roku będzie miała formę sztafety. Grupa 11 św. Jadwigi pielgrzymować będzie podobnie jak rok temu w ósmym dniu. Następnie przewidziany jest nocleg w Częstochowie i wejście na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 10 sierpnia o godz. 19.00 w parafii św. Jadwigi. Dębicy. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Przewodnicka lub na FB grupy 11.