Informacje duszpasterskie

Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.30. 

Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem. 
W poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).
Jutro także przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.
W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.
Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego. Zapraszamy serdeczniej na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela do Sanktuarium w Zawadzie na odpust związany z tym tytułem.
W tym tygodniu patronują nam:
- 11 lipca – Święty Benedykt (480-547), opat, twórca reguły zakonnej benedyktynów, patron Europy;
- 12 lipca – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (ok. 970-1009), biskup i męczennik, misjonarz na terenach Prus;
- 13 lipca – Święci Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt (I poł. XI w.), życie poświęcili pokucie i surowej ascezie;
- 15 lipca – Święty Bonawentura (1218-1274), franciszkanin, odnowiciel zakonu, później biskup, doktor Kościoła.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.
W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, a o godz. 18.00 Msza św., we czwartek Godzina Święta  o godz. 21.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00.
W sobotę  – 16 VII –  modlitewne czuwanie z okazji Dnia Papieskiego. Czuwanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 6.30, a zakończymy adoracją do godz. 8.00. Na wspólną modlitwę zaprasza Koło Przyjaciół Radia Maryja.
Za tydzień w niedzielę składka inwestycyjna i składka na Wyższe Seminarium Duchowne
w Tarnowie oraz poświęcenie pojazdów.

Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki z Tarnowa na Jasną Górę informują, że pielgrzymka w tym roku będzie miała normalną formę sprzed pandemii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 14 sierpnia o godz. 19.00 w parafii św. Jadwigi. Dębicy. Zapisy w kancelarii parafialnej, a szczegółowe informacje u ks. Przewodnika lub na FB grupy 11.
W minionym tygodniu zakończył ziemską pielgrzymkę wiary pochodzący z naszej parafii śp. Kazimierz Kubek, lat 61, którego pogrzeb będzie na naszym cmentarzu w poniedziałek o godz. 14.30 – Różaniec, a o godz. 15.00 Msza św. pogrzebowa w kaplicy cmentarnej. Niech Bóg, który lituje się i przebacza, wprowadzi zmarłego Kazimierza do prawdziwej ojczyzny i obdarzy szczęściem bez końca.