Informacje duszpasterskie

Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna). Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udziału we Mszy Świętej. 

Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu. 

We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych. 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 25 lipca – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;
  • 25 lipca – Święty Krzysztof  (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;
  • 26 lipca – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;
  • 29 lipca - Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki. 

Przypominamy o zapisach na tarnowską pielgrzymkę na Jasną Górę w Kancelarii Parafialnej lub u Księdza Przewodnika.

15 sierpnia - będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia NMP – dzień wdzięczności za szczęśliwie zebrane plony. Na sumie poświęcenie wieńca żniwnego.

 „Bóg zapłać” wszystkim, którzy troszczyli się o świątynię w lipcu.            

W sierpniu tę troskę powierzamy następującym rodzinom i przypominamy o koszeniu trawy koło kościoła:

6.08 - Zagórska Urszula, Chłopek Wioleta, Wiercioch Grażyna, Konefał  Anna

13.08 –  Bała  Dorota, Rynkar  Patrycja, Rębiś  Mariola, Lis Małgorzata

 20.08 – Krupa Ewa, Szymaszek Dorota, Nykiel Dorota, Dziurgot Maria

27.08 –  Kalita Józefa, Dydo Renata, Żmuda Teresa, Siwula  Małgorzata