Informacje duszpasterskie

  Trwają wakacje. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej działalności. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od obowiązków wobec Boga i czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.
Dziś przypada składka inwestycyjna i na WSD w Tarnowie. Odpust w Zawadzie.
Pod datą 25 lipca czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców
i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim nie tylko podczas wakacyjnych wojaży, ale też za każdym razem, gdy zasiadamy za kierownicę, aby prosić go o opiekę i szczęśliwą podróż.
Z racji wspomnienia tego świętego, dzisiaj po Mszach świętych pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. 

  Podczas poświęcenia będzie zbierana składka na samochody dla misjonarzy. Sugerowana kwota od kierowcy to 1 grosz za 1 km przejechany podczas roku kalendarzowego. 

  W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

20 VII – Bł. Czesław, kapłana,

22 VII– św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,  

23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy,

24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu,

Naszym gościom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy samych radosnych i spokojnych dni.
W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00, natomiast nie będzie we czwartek Godziny Świętej o godz. 21.00. 

Msze święte w dni powszednie będą odprawiane w poniedziałek, wtorek i sobotę o godz. 7.30, a w środę, czwartek i piątek o godz. 18.00.

 Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o zgłaszać się do Kancelarii Parafialnej lub do Ks. Przewodnika. 

W ostatnim czasie odszedł do wieczności, pochodzący z naszej parafii śp. Kazimierz Kubek, lat 61, za którego zostało zamówionych 39 intencji, a od uczestników pogrzebu 6.   Niech Bóg okaże mu swoje miłosierdzie i wprowadzi go do wiekuistego domu: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie …

Rada Miejska w Tarnopolu zwróciła się z prośbą do władz naszej gminy o pomoc humanitarną
w walce z rosyjskim agresorem, 

Tarnopol stał się jednym z centrów zachodniej Ukrainy, które przyjmuje uchodźców z miast,
w których toczą się działania wojenne. W miarę swoich możliwości zapewnia tym osobom wyżywienie, zakwaterowanie, pomoc medyczną i socjalną oraz rehabilitację psychologiczną. Formuje ładunki humanitarne i wysyła je do wojskowych hotspotów. Odpowiadając na ten apel ogłaszamy zbiórkę następujących produktów dla Tarnopola: artykuły spożywcze do długoterminowego przechowywania, produkty higieny osobistej, jedzenie dla niemowląt, skarpetki, bielizna, koszulki męskie. Produkty można składać w przedsionku szkoły podstawowej od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.