Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba.

Dzisiaj przypada zmiana tajemnic różańcowych i adoracja po Mszach św. o godz. 7.30 i 10.30.

Cały czas – w związku z pandemią ‑ obowiązują ograniczenia związane z uczestnictwem we Mszy św. i nabożeństwach. Niemniej zachęcamy, aby wykorzystać te możliwości, które mamy tak w niedzielę jak i w ciągu tygodnia. W dni powszednie Msze św. o godz. 16.30 i 18.30. Korzystajmy także z sakramentu pokuty, aby móc w okresie wielkanocnym z czystym sercem przystąpić do Komunii św. Pamiętajmy, że łaska Boża, którą otrzymujemy w sakramencie pokuty i w pełni uczestnicząc we Mszy św., umacnia wiarę, nadzieję i miłość. Dbając o zdrowie fizyczne nie zapominajmy o duchowym.

Przypominamy, że Msze i nabożeństwa celebrowane w naszym kościele są transmitowane przez stronę internetową naszej parafii i przez youtube. Ze sakramentu pokuty można korzystać w dni powszednie podczas adoracji w godzinach 17.00-18.00.

W tym tygodniu patronują nam:

14 V – św. Maciej Apostoł (†około 50, według innych 80), jeden z pierwszych uczniów Jezusa, wybrany został przez Apostołów do ich grona na miejsce Judasza.

16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), prezbiter i męczennik, patron Polski. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów. Jest to również dzień imienin biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za Księdza Biskupa.

We czwartek godzina święta o godz. 20.00.

W sobotę zapraszamy Rodzinę Radia Maryja na Mszę św. o godz. 18.00. Zapraszamy ‑ na miarę możliwości do kościoła i do łączności duchowej za pośrednictwem transmisji internetowej ‑ na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00.

Zapraszamy na nabożeństwo majowe w tygodniu o godz. 18.00, a dziś o 15.30.

Dziękujemy za pamięć i ofiary materialne, przeznaczone na utrzymanie parafii, złożone na składkę i wpłacone na konto.

Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli” i dla dzieci „Promyczek Dobra”. Za tydzień w niedzielę będzie składka na cele inwestycyjne.