Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie.

Zachęcamy wszystkich do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, a w sobotę o godz. 6.30, zaś w niedziele o godz. 14.30.
Nabożeństwo różańcowe będzie najpierw, a potem Msza św. Po różańcu będzie Komunia św. Dla tych, co nie zostaną na Mszę świętą.

Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, we wspólnocie wiernych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

Spowiedź przed I piątkiem w czwartek od godz. 16.00.
Wyjazd do chorych w I czwartek od godz. 11.00.

W I czwartek Różaniec o godz. 17.30, a Msza Święta o godz. 18.00 z prośbą o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 4 X – św. Franciszek, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;
  • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905- 1938), znana na całym świecie polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”;
  • 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa;
  • 9 X – bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski.

Wszystkich naszych gości, jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy we środę, Godzina święta w czwartek o godz. 21.00.

W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 9.30, kandydatów na ministrantów o godz. 10.00, a DSM
o godz. 11.00.

Wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Prosimy w czasie zbliżającej się jesienno -zimowej szarówki, zwłaszcza osoby starsze, o ubieranie odblasków w drodze na nabożeństwa wieczorne. Odblaski ratują nam życie.

Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest do nabycia specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony tematowi Miłosierdzia Bożego w cenie 12 zł i Kalendarze Rolników  w wersji książkowej 28 zł.

Parafia organizuje wyjazd na spotkanie Róż Różańcowych w kościele bł. Marii Teresy Ledóchowskiej w Muszynie w sobotę 22.10 br. Przy tym będzie okazja, by zwiedzić Ogrody Biblijne i Sensoryczne w Muszynie. Zapisy u Pani Sołtys.

W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Kowalski, lat 77. Jego pogrzeb będzie we środę w kościele parafialnym, o 13.30 Różaniec, o 14.00 Msza św., a potem pochówek na cmentarzu w Żyrakowie. Niech wszechmogący Bóg przebaczy mu grzechy, aby mógł radować się życiem wiecznym
i chwalić Pana na wieki.

WYBORY DO RADY DUSZPASTERSKIEJ

w Parafii Chrystusa Króla w Górze Motycznej

W tym roku kończy się kadencja Rady Duszpasterskiej, która trwała 5 lat. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż zarządził wybory do nowej Rady na dzień 23 października 2022 roku. Zgodnie z regulaminem miesiąc wcześniej należy ogłosić wybory i określić termin zgłaszania kandydatów. Rade stanowią osoby z urzędu, osoby z wyborów i osoby nominowane przez proboszcza.

Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Diecezjalnego ogłaszamy wybory do Rady Duszpasterskiej, które odbędą się 23 października 2022 roku. Kandydatów można zgłaszać do dnia 15 października  (tj. soboty) włącznie.

Zgłoszenia kandydata dokonujemy pisemnie, podając imię i nazwisko kandydata, adres i telefon, krótkie uzasadnienie wraz z potwierdzeniem zamiaru kandydowania oraz dane adresowe zgłaszającego. Zaklejoną kopertę z napisem „kandydat do Rady Duszpasterskiej” składamy na tacę w niedziele, pocztą  lub osobiście w kancelarii.

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy troszczyli się o świątynię w wrześniu.

W październiku tę troskę powierzamy następującym rodzinom:

07.10 - Kubek Katarzyna, Kalita Józefa, Dydo Renata, Żmuda Teresa

14.10 – Siwula Małgorzata, Jeż Katarzyna, Micek Jolanta, Sujdak Paulina

21.10 – Zawojowska Anita, Miczek Marzena, Sujdak Sylwia, Micek Marzena, Osocha Bożena

28.10 – Miazga Sylwia, Żurek Krystyna, Szczędor Joanna, Żmuda Monika