Tradycyjnie dziś przypada zmian a tajemnic różańcowych.

Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Nabożeństwa Różańcowe  w dni powszednie będą odprawiane  godz. 17.30.  W niedzielę o godz. 14.30.
W najbliższym tygodniu Różaniec poprowadzą:

• Poniedziałek – kl VI SP
  • Wtorek – Rycerstwo Niepokalanej
  • Środa –  kl VIII SP i spotkanie z rodzicami
  • Czwartek – Koło Przyjaciół Radia Maryja
  • Piątek – DSM

W czwartek  – 13 IX –  modlitewne czuwanie z okazji Dnia Papieskiego. Czuwanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 17.00, potem będzie różaniec o godz. 17.30, a zakończymy Mszą św. o godz. 18.00. Na wspólną modlitwę zaprasza Koło Przyjaciół Radia Maryja. W czwartek Godzina Święta o godz. 21.00.

14 października przypada dzień Edukacji Narodowej. Naszą wdzięczność wyrażamy nauczycielom, katechetom i wychowawcom. Otoczmy ich naszymi modlitwami podczas modlitwy różańcowej.

15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych,
  • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), patronka Śląska.
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), biskup Antiochii, pisarz, męczennik.

Naszym gościom, jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.

W sobotę zbiórki ministrantów o godz. 9.00, kandydatów na ministrantów o g. 10.00, a DSM o g.11.00.
Za tydzień przypada odpust w Parafii św. Jadwigi w Dębicy.

Za tydzień w niedzielę będzie okazja by wesprzeć inwestycje parafialne poprzez ofiary na tacę.

Samorząd Uczniowski naszej Szkoły Podstawowej będzie rozprowadzał znicze. Prosimy parafian o wsparcie tej inicjatywy Samorządu Uczniowskiego.

Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jest to okazja do tego, abyśmy dalej budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zbiórka na ten cel do puszek po Mszy św.
Parafia organizuje wyjazd na spotkanie Róż Różańcowych w kościele bł. Marii Teresy Ledóchowskiej w Muszynie w sobotę 22.10 br. Przy tym będzie okazja, by zwiedzić Ogrody Biblijne i Sensoryczne w Muszynie. Zapisy u Pani Sołtys.

W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Kowalski, lat 77, za którego zostało zamówionych 42 intencje, a od uczestników pogrzebu 5. Niech wszechmogący Bóg przebaczy mu grzechy, aby mógł radować się życiem wiecznym i chwalić Pana na wieki.

WYBORY DO RADY DUSZPASTERSKIEJ

w Parafii Chrystusa Króla w Górze Motycznej

W tym roku kończy się kadencja Rady Duszpasterskiej, która trwała 5 lat. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż zarządził wybory do nowej Rady na dzień 23 października 2022 roku. Zgodnie z regulaminem miesiąc wcześniej należy ogłosić wybory i określić termin zgłaszania kandydatów. Rade stanowią osoby z urzędu, osoby z wyborów i osoby nominowane przez proboszcza.

Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Diecezjalnego ogłaszamy wybory do Rady Duszpasterskiej, które odbędą się 23 października 2022 roku. Kandydatów można zgłaszać do dnia 15 października  (tj. soboty) włącznie.

Zgłoszenia kandydata dokonujemy pisemnie, podając imię i nazwisko kandydata, adres i telefon, krótkie uzasadnienie wraz z potwierdzeniem zamiaru kandydowania oraz dane adresowe zgłaszającego. Zaklejoną kopertę z napisem „kandydat do Rady Duszpasterskiej” składamy na tacę w niedziele, pocztą  lub osobiście w kancelarii.