Dziś Kościół Powszechny obchodzi Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich misjonarzach i krajach misyjnych. Ofiarami na tacę  wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne.

Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. Gdy ktoś nie może przyjść do kościoła, to zachęcamy do modlitwy w domu. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane od wtorku do soboty o godz. 17.30, w poniedziałek różaniec będzie po Mszy św. o godz. 6.30. Zaś w niedziele o godz. 14.30.

W najbliższym tygodniu Różaniec poprowadzą:

• Poniedziałek – Koło Przyjaciół RM
  • Wtorek – kl. IV
  • Środa –  kl. V
  • Czwartek – kl VI
  • Piątek – kl. VIII
  • Sobota – Róże Różańcowe

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Wówczas Msze Święte w naszym kościele: 7.30, 10.30 i 14.00 na cmentarzu w łączności z procesją żałobną. Na cmentarzu zbiórka do puszki na WSD w Tarnowie.

W Uroczystość Wszystkich Świętych powinno się stanąć nad grobem swoich bliskich z czystym sercem – wolnym od grzechu ciężkiego, a przyozdobionym szatą łaski uświęcającej. Ofiarujmy zmarłym nasze cierpienia, modlitwy, Komunie św., wypominki, dobre uczynki. Zadbajmy o groby naszych bliskich. Okazja do spowiedzi będzie w sobotę od godz. 16.00 do 17.30. Będzie to już spowiedź przed I piątkiem.

Wypominki, czyli prośbę o modlitwę  za wymienionych zmarłych, można składać na tacę lub w zakrystii do niedzieli. Wypominki będą listopadowe i roczne – czytane przed Prymarią i przed Sumą. Na kartce należy zaznaczyć przy wypominkach rocznych godzinę ich czytania. Za dusze wypominane w wypominkach rocznych w każdym miesiącu będzie odprawiana Msza święta. Przy wypominkach rocznych składamy konkretną ofiarę według biblijnej zasady, radosnego dawcę miłuje Bóg.

Samorząd Uczniowski naszej Szkoły Podstawowej będzie rozprowadzał w niedziele przed Wszystkimi Świętymi znicze po Mszach świętych. Prosimy parafian o wsparcie tej inicjatywy.

Ponadto nasza Szkoła prowadzi zbiórkę elektrośmieci, które należy składać od strony południowej budynku.

Godzina święta w czwartek o godz. 21.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00.

Serdeczne podziękowanie składamy za ofiary na cele inwestycyjne w kwocie 3 200 zł. Bóg zapłać.

Za tydzień z soboty na niedzielę będzie zmiana czasu z letniego na zimowy.

W sobotę zbiorki ministrantów o g. 9.00, a aspirantów o g. 10.00, a DSM o g. 11.00.

Przyszła ostatnia niedziela października, obchodzona będzie jako rocznica poświęcenia własnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Składka na tacę przeznaczona będzie na budujące się kościoły w diecezji.

We wrześniu Urząd Marszałkowski w Rzeszowie ocenił PREZENTACJE miejscowości z WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO przesłane do konkursu. Góra Motyczna znalazła się w pierwszej dziesiątce najpiękniejszych wsi PODKARPACIA. Następnie sześciu przedstawicieli różnych departamentów Urzędu Marszałkowskiego z Rzeszowa przyjechało do Góry Motycznej, aby zobaczyć, jak wieś wygląda. Z naszej miejscowości wyjechali oczarowani i zachwyceni. Teraz kolej na internautów. Jeśli uważacie, że GÓRA MOTYCZNA jest NAJPIĘKNIEJSZĄ WSIĄ PODKARPACIA, to na nią zagłosujcie.

Uwaga! Głos należy potwierdzić na swoim mailu. Głosuj! Wejdź w link https://pieknawies.podkarpackie.pl/gora-motyczna

wypełnij formularz i UWAGA potwierdź swój głos klikając w link, który dostaniesz na maila.

O pomoc w porządkowaniu cmentarza, sprzątaniu kaplicy cmentarnej, myciu okiem, czyszczeniu parkingu i alejek cmentarnych prosimy następujące rodziny:

• Bała Bogdan
  • Bała Józef
  • Bała Paweł
  • Piękoś Marek
  • Kuszowski Stanisław
  • Wantuch Damian
  • Malinowski Marek
  • Kowalski Stanisław
  • Drobot Rafał
  • Drobot Piotr
  • Drobot Zdzisław

Prace prosimy uzgodnić z Panem Edwardem Nyklem.