Dziś przeżywamy kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy przez ofiary do puszek składane po Mszach św. Dzisiaj też będzie udzielane specjalne błogosławieństwo indywidualne relikwiami bł. Jana Pawła II po zakończeniu Eucharystii. Ustawimy się tak jak do Komunii świętej.

Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne.

Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Jeśli nie możemy przyjść do kościoła, to różaniec odmawiajmy wspólnie w domu. Nabożeństwa Różańcowe  w dni powszednie będą odprawiane od wtorku do piątku o godz. 17.30, (w poniedziałek i w sobotę o godz. 6.30), a w niedzielę o godz. 14.30.

W najbliższym tygodniu Różaniec poprowadzą:

• Poniedziałek – kl. IV
  • Wtorek – kl. V
  • Środa –  kl. VIII i spotkanie z rodzicami
  • Czwartek – kl III
  • Piątek – kl. II
  • Sobota – Róże Różańcowe

18 X przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 17 X – św. Ignacy Antiocheński, bp i męcz.;
  • 18 X – św. Łukasz, ewangelista, patron pracowników służby zdrowia;
  • 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich;
  • 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

We czwartek zapraszamy na Mszę św. Ku czci Chrystusa Króla i na Godzinę świętą o godz. 21.00.

W sobotę zbiorki ministrantów o g. 9.00, a aspirantów o g. 10.00, a DSM o g. 11.00. Pragniemy poinformować, że po raz pierwszy w historii parafii na Kurs Ceremoniarzy zostało oddelegowanych dwóch lektorów: Gabriel Gałat i Kacper Cieśla. Życzymy im wiele radości ze służby przy ołtarzu.

Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę  za wymienionych zmarłych, można składać w zakrystii od najbliższej niedzieli. Wypominki będą listopadowe i roczne – czytane przed Prymarią i przed Sumą. Na kartce należy zaznaczyć przy wypominkach rocznych godzinę ich czytania. Za dusze wypominane w wypominkach rocznych w każdym miesiącu będzie odprawiana Msza święta. Przy wypominkach rocznych składamy konkretną ofiarę, wg biblijnej maksymy  radosnego dawcę miłuje Bóg.

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i kalendarzy misyjnych.

Samorząd Uczniowski naszej Szkoły Podstawowej będzie rozprowadzał w niedziele przed Wszystkimi Świętymi znicze po Mszach świętych. Prosimy parafian o wsparcie tej inicjatywy Samorządu Uczniowskiego.

Od 14 października w polskich kinach będzie można zobaczyć piękny film Maryjny Medjugorje. To pierwszy kinowy film o fenomenie tego miejsca. Zachęcamy, by skorzystać z okazji i wybrać się rodzinnie do kina.

W sobotę wyjazd przedstawicieli Róż Różańcowych na diecezjalne spotkanie w Muszynie.

Za tydzień Kościół Powszechny będzie obchodził Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny.

Naszymi ofiarami na tacę ofiarami będziemy wspierać Papieskie Dzieła Misyjne.

WYBORY DO RADY DUSZPASTERSKIEJ

w Parafii Chrystusa Króla w Górze Motycznej

W tym roku kończy się kadencja Rady Duszpasterskiej, która trwała 5 lat. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż zarządził wybory do nowej Rady na niedzielę 23 października 2022 roku. Z listy kandydatów każdy dorosły parafianin będzie mógł wybrać dwóch i umieścić ich nazwiska na przygotowanych do tego celu  kartkach. Swoje głosy będziemy wrzucać do urny wyborczej. Przy tej okazji dziękujemy tym wszystkim, co zdecydowali się kandydować do Rady Duszpasterskiej oraz tym, którzy dotycz as pełnili tę zaszczytną funkcję.

Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Diecezjalnego do dnia 15 października  (tj. soboty) zostali zgłoszeni następujący kandydaci:

1. Bała Sławomir
  2. Biduś Jacek