Dzisiaj szósta niedziela wielkanocna. Za tydzień będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W piątek (22 maja) rozpocznie się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W dzisiejszą niedzielę radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.

W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Telewizja Dębica wyemituje dzisiaj  (niedziela  17 maja br. o godzinie 16:00 widowisko muzyczne, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Serdecznie zachęcamy do oglądania.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele parafialne.

W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni Krzyżowe  i będziemy modlić się o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Procesja wokół kościoła.

Przypominamy o obowiązku odbycia Spowiedzi Wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. W tym roku uroczystość ta przypada w niedzielę 7 czerwca.

Spowiedź w dni powszednie od godz. 17.00 – 18.00, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, a w  niedzielę przed każdą Mszą św.

W maju gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 18:00 w dni powszednie, a o godz. 15.30 w niedzielę. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00.

We czwartek będzie kolejna Nowenna do Chrystusa Króla o godz. 18.30, a wieczorem Godzina  Święta o godz. 20.00.

Przyszła niedziela, 24 maja jest dniem modlitw katolików całego świata w intencji Kościoła w Chinach.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami, od 17 maja w miejscach kultu religijnego może przebywać jedna osoba na 10 metrów kwadratowych powierzchni. W związku z tym, podczas wszelkich obrzędów (Msze św., nabożeństwa, spowiedź) wewnątrz naszego kościoła może przebywać jednorazowo około 30 osób. W przypadku Mszy św. pierwszeństwo mają osoby zamawiające daną Mszę św.

Prosimy o przestrzeganie na terenie kościoła wszelkich zasad bezpieczeństwa obowiązujących
w przestrzeni publicznej. Prosimy także zajmować miejsca i Komunię św. przyjmować w bezpiecznej odległości od kolejnego przyjmującego.

Z prasy katolickiej polecamy: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra”.