Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Prośmy w Nowennie do Ducha Świętego o łaskę otwarcia serc naszych i naszych bliskich na przyjęcie tego daru i umiejętność właściwego wykorzystywania Jego natchnień.

Dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. Często zapominamy, że Kościół w Chinach jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu tam chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich w tym dniu zapraszamy na majówkę i Eucharystię, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

Nabożeństwo majowe w naszym kościele będzie w poniedziałek i sobotę o godz. 6.30, a we wtorek, środę, czwartek, piątek o godz. 18.00, zaś w niedziele o godz. 15.30, a po nim Msza św. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Adoracja w niedziele po Mszach św. o godz. 7.30 i 10.30 oraz od wtorku do piątku 17.00 – 18.00.

Godzina święta we czwartek o godz. 21.00.

Spotkanie rodziców i młodzieży z kl. VII we wtorek, z kl. VIII we czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.

Zbiórka DSM we środę o godz. 15.30, ministrantów w sobotę o godz. 9.00.

W przyszłą niedzielę, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że Niedziela Trójcy Świętej (7 VI) kończy w tym roku okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

W tym tygodniu patronują nam:

• 24 V - Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych.
  • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty.
  • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielka wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży.

Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba naszym gościom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jana Gałata, lat 72, za którego zostało zamówionych 4 intencji, a od uczestników pogrzebu 1. Zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne, w tym miesiącu wyniosły 10 800 zł, a miesiącach III i IV – 8 050 zł.