Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Ludzie z powodu tej choroby są często wykluczani ze społeczeństwa i spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj na pacierzu w intencji trędowatych, a także za ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się o nich troszczą.
W czwartek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Polecamy Bogu w naszych modlitwach osoby konsekrowane, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Są oni świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia w setkach domów pomocy społecznej, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 11.00 i 17.00. Składka na zakony klauzurowe w naszej diecezji.

Pod chórem są do nabycia gromnice w cenie 10 zł. Gromnica, czyli „świeca od gromów”, zapalana jest zawsze podczas burzy i stawiano no oknie lub stole. Wtedy odmawia się modlitwę „Pod Twoją obronę” z prośbą o bezpieczeństwo dla całego domostwo. Światło gromnicy symbolizuje Chrystusa, który zwyciężył ciemności i szatana. Ma przypominać o Bożej opiece nad domem, rodziną. Dlatego też daje się ją do ręki umierającemu człowiekowi, aby przez to uświadomił sobie, ze śmierć nie jest końcem, ale początkiem nowego życia razem ze zmartwychwstałym Panem, Światłością Świata.

W piątek 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło.
Po Mszy Świętej o godz. 17.00 obrzęd błogosławieństwa owoców, świec i gardła ku czci świętego Błażeja.

W niedzielę 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na Mszy Świętej o godz. 10.30 błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy we środę o godz. 17.00, we czwartek Godzina Święta o godz. 20.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz.16.00.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W I czwartek modlimy się za powołanych i o nowe powołania. Spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych w czwartek od godz. 15.30. Będzie nam pomagał ks. Proboszcz z Wiewiórki. Po Mszy św. spotkanie rodziców i uczniów z kl. VIII.

W  I piątek miesiąca wynagradzamy Najświętszemu Sercu Jezusa za nasze grzechy i modlimy się za misje i misjonarzy. Misyjne dzieła wspieramy ofiarami na tacę.  Msza Święta o godz. 17.00.

W I sobotę miesiąca wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata i zniewagi raniące Serce naszej Niebieskiej Matki. Msza św. o godz. 6.30. Wyjazd do chorych w sobotę o godz. 9.00. Prosimy podstawić samochód.

O pomoc przy rozebraniu szopki bożonarodzeniowej w naszym kościele proszę młodzież klasy I i II szkoły średniej w piątek po Mszy św. wieczornej.

Miesiąc luty, który wkrótce rozpocznie się poświęcony jest w całym Kościele modlitwie za chorych, cierpiących i konających. Pamiętajmy o tej ważnej intencji.

Za tydzień rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne przygotowujące nas do pobożnego przeżycia Wielkiego Postu. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja najpierw wspólna, a później indywidualna. Adorację kończą Nieszpory Eucharystyczne o godz. 14.30, a po nich Msza św. o godz. 15.00.

Za dwa tygodnie w niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych i poświęcenie i rozdanie nowych tajemniczek. Bardzo prosimy wszystkich starych i nowych członków i członkinie o obecność.

W naszym kościele pojawiła się nowa chrzcielnica, ambonka i ołtarz wykonane przez firmę kamieniarską P. Dariusza Łączaka z Bobrowej, a zaprojektowane przez  artystów Pawła i Agnieszkę Dziurawców i Bohdanę Drwal z Tarnowa. Elementy mosiężne wykonywał Pan Zdzisław Schab z Tarnowa.

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy troszczyli się o świątynię w styczniu.

W lutym tę troskę powierzamy następującym rodzinom:

03. 02 –  Kaczor Ewa, Kaczor Wioleta, Dziurgot Monika, Zaworska Halina

10. 02 –  Piwowar Lucyna, Mroczka Paulina, Kaczor Małgorzata, Dyndor Patrycja

17. 02 –  Kubek Ludmiła,   Pietrucha Krzysztof,   Nykiel Lidia, Ziarnik Magdalena
24. 02 – Bień Patrycja, Przybyła Lucyna, Rej Zofia, Zagórska Maria