Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.

Dzisiaj 5 lutego w kalendarzu jest wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszy Świętej
o godz. 10.30 błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty.

Dziś rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne przygotowujące nas do pobożnego przeżycia Wielkiego Postu przez trzy kolejne niedziele. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja najpierw wspólna, a później indywidualna. Adorację kończą Nieszpory Eucharystyczne o godz. 14.30, a po nich Msza św. o godz. 15.00.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej w poniedziałek o godz. 17.30.

W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to zarazem Światowy Dzień Chorych. Mamy, więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 10 II - św. Scholastyka (ok. 480-547), dziewica,

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.

We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00, w czwartek Godzina Święta o godz. 20.00,  a w piątek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej Mszy św.

Spotkania rodziców i uczniów z klasy III SP w piątek na Mszy św. o godz. 17.00.
Zbiórki w sobotę ministrantów o godz. 9.30, a DSM o godz. 11.00.

Za tydzień w niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych i poświęcenie i rozdanie nowych tajemniczek. Bardzo prosimy wszystkich starych i nowych członków i członkinie o obecność.

Bóg zapłać wszystkim pomagającym  przy rozebraniu szopki bożonarodzeniowej i troszczących się
o estetykę w naszym kościele
W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisławę Czaja, lat 80, za którą zamówiono 97, a od uczestników pogrzebu 10. Zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu.