W ostatnią niedzielę lutego rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu oraz kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.  Na ołtarzu Matki Bożej będzie wyłożona będzie „Księga trzeźwości”, w której można wyrazić swoje postanowienia abstynenckie. Intencja  rezygnacji może być podjęta jako przeproszenie Pana Boga za grzechy pijaństwa popełniane przez ludzi nadużywających alkoholu, czy też jako prośba o dar trzeźwości dla bliskiej osoby. Modlitwa wsparta postem jest bardzo skuteczna.

Trwamy w modlitewnym czuwaniu w ramach nabożeństwa 40-godzinnego przygotowującego nas do przeżycia Wielkiego Postu. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. O godz. 14.30 Nieszpory Eucharystyczne, a po nich Msza św. o godz. 15.00.

Serdeczne podziękowanie składamy za ofiary złożone na cele inwestycyjne. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji.
            Dziękujemy serdecznie Pawłowi i Zdzisławowi Drobotom za ufundowanie nowego wieszaka na flagi na kościele.
Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej we wtorek po Mszy świętej o godz. 17.00.

We środę, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem.
W tym tygodniu patronuje nam:

- 23 lutego - Święty Polikarp (I/II w.), uczeń Świętego Jana, biskup Smyrny, męczennik za wiarę.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

W tym tygodniu przeżywać będziemy Środę Popielcową, która w liturgii Kościoła rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Posypanie głów popiołem jest znakiem podjęcia pokuty za grzechy
 i nawrócenia. Msze św. będą o godz. 7.00 i o godz. 17.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i abstynencja. Dla przypomnienia: abstynencja to powstrzymanie się od spożywania mięsa i jego przetworów – dotyczy tych, którzy ukończyli 14 rok życia i obowiązuje aż do śmierci, - post ścisły obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia aż do rozpoczęcia 60 roku życia.

Od Środy Popielcowej rozpoczyna się okres wielkanocnej Komunii św. W Środę Popielcową ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele charytatywne.
           W Środę Popielcową rozpoczynają się także Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które potrwają do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu.

W środę Nowenna do Matki Bożej po Mszy św. o godz. 17.00.

We czwartek Godzina Święta od godz. 20.00 – 21.00.

W piątek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i adoracja. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a po niej Msza Św.

W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym, po nich będzie Msza św. Zapraszamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.

Zbiórki w sobotę ministrantów o godz. 9.30, a DSM o godz. 11.00.

Za tydzień w niedzielę rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je
O. Zygmunt Tokarz, saletyn. Otoczmy go modlitwą i tak zaplanujmy sobie czas, by całą rodziną wziąć w nich udział, byśmy dobrze mogli w atmosferę Wielkiego Postu i się przygotować do Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji w gablocie parafialnej i na stronie internetowej naszej parafii.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W PARAFII PW. CHRYSTUSA KRÓLA W GÓRZE MOTYCZNEJ 26.02-1.03. 2023 r.

NIEDZIELA 26.02.2023

GODZ. 7.00 Godzinki o NPNMP.

GODZ. 7.30 Msza św. z kazaniem dla wszystkich.

GODZ. 10.30 Msza św. z kazaniem dla wszystkich

GODZ. 14.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

GODZ. 15.00 Msza św. z nauka stanową dla młodzieży(młodzież z kl. VIII, szkół średnich, studiująca i pracująca).

PONIEDZIAŁEK 27.02.2023

GODZ. 8.00 Modlitwa Różańcowa

GODZ. 8.30 Msza św. z kazaniem dla wszystkich.

GODZ. 10.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci.

GODZ. 14.00 Wyjazd do chorych (niezapisanych na I Piątek prosimy zgłaszać do zakrystii)

GODZ. 17.30 Modlitwa Różańcowa

GODZ. 18.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich.

GODZ. 19.00 Nauka stanowa dla rodziców.

WTOREK 28.02.2023 Sładka na cele ewangelizacyjne realizowane przez O. Zygmunta

GODZ. 8.00 Modlitwa Różańcowa

GODZ. 8.30  Msza św. z kazaniem dla wszystkich.

GODZ. 9.30 – 10.30 Spowiedź dla dorosłych i dzieci

GODZ. 10.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci.

GODZ. 17.30 Modlitwa Różańcowa

GODZ. 18.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich.

GODZ. 19.00 – 19.30 Spowiedź dla dorosłych

ŚRODA 1.03.2023 Sładka na cele rekolekcyjne

GODZ. 9.00 Msza św. z kazaniem dla dzieci na zakończenie rekolekcji.  Błogosławieństwo połączone z odpustem zupełnym

GODZ. 11.00 Spowiedź rekolekcyjna dla chorych i starszych.

GODZ. 11.30 Msza św. z nauką dla chorych i starszych. Możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych.

GODZ. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

GODZ. I 8.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich na zakończenie rekolekcji. Błogosławieństwo połączone z odpustem zupełnym