Informacje duszpasterskie

Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Dotychczas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dzisiejszej niedzieli, zasłaniamy krzyże w kościele, aż do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Kościół obecnie skupia swą uwagę na rozważaniu męki Pańskiej.

Dziś pomiędzy Mszami św. Będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Msze Święte w niedziele Wielkiego Postu o godzinie: 7.30, 10.30 i 15.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.00, po nich bezpośrednio Msza św., a w piątek Droga Krzyżowa o godz. 18.00, a po niej Msza św. 

Po zmianie czasu na letni nabożeństwa popołudniowe będą o godz. 18.00.

W środę przypada Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. We czwartek Godzina Święta o godz. 20.00. W piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00, Droga Krzyżowa o godz. 18.00, Komunia św., a po niej Msza św. 

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. O godz. 6.30, a po niej różaniec, do którego prowadzenia zapraszam Różę Św. Kingi Zelatorki Pani Krystyny Drąg. Wyjazd do chorych będzie w Wielkim Tygodniu i będzie jeszcze zapowiadany. 

Są jeszcze do nabycia baranki na stół wielkanocny. Sugerowana ofiara wynosi 8  zł.

Zbiórki DSM w środę o godz. 17.00, ministrantów w piątek po Mszy św.  

Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Palmy  poświęcimy na sumie na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. 

Ofiara na tacę z Niedzieli Palmowej tydzień traktowana, jako jałmużna postna i przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. 

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową jest poświęcenie palm przed sumą. Niech zgodnie z obyczajem palma będzie dla nas symbolem nadziei, wiary i zwycięstwa nad złem, a poświęcona i zatknięta w domu, np. nad drzwiami uchroni domowników i gospodarstwo przed nieszczęściami.

Przy tej okazji będzie konkurs – na najpiękniejszą i największą palmę –  zrobioną w domu, a nie zakupioną. Na uczestników czekają cenne nagrody. Podpisane palmy można będzie przynieść wcześniej do kościoła. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym konkursie.

Z racji wypadającej w II niedzielę miesiąca Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, zmiana tajemnic będzie wyjątkowo w III niedzielę miesiąca, to jest w Niedzielę Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę będzie jeszcze okazja do spowiedzi od godz. 12.00 do 14.00.

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego do Duchowej Adopcji Dziecka poczętego przystąpiło 12 osób. Bóg zapłać.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i wstawiennictwa Matki Najświętszej i św. Józefa na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne w parafii w kwocie 4540 zł. Bóg zapłać też pewnej rodzinie za ufundowanie feretronu bł. Karoliny. Jest jeszcze do ufundowania figura św. Antoniego. Bóg zapłać Panom z Rady Duszpasterskiej za prace przy kościele.

Obecnie wykonywane są nowe schody granitowe na chor i kładzione są płytki granitowe na chórze. Pod chórem zostały ustawione już figury ze skarbonami na misje i Caritas -św. Teresy (po renowacji ze starego kościoła i figura św. Antoniego (nowa z drewna- wykonał ją rzeźbiarz z Łososiny Dolnej Pan Marian Pajor). Zaś do kaplicy cmentarnej zostały przeniesione z kościoła parafialnego stary marmurowy ołtarz i ambonka. W najbliższym czasie są planowane prace przy montażu granitowych schodów do zakrystii na cmentarzu. Prace wykonuje Firma Kamieniarska Pana Dariusza Łączaka z Bobrowej.

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności śp. Arkadiusza Bałę, lat 38, za którego zostało zamówionych 73 intencje i od uczestników pogrzebu 5. Zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu…

24 marca w Szkole Podstawowej w Górze Motycznej miała miejsce animacja misyjna, którą przeprowadził ks. Stanisław Wojdak wicedyrektor Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Celem animacji było zapoznanie uczniów z misyjną działalnością naszej diecezji w świecie. Na chwilę obecną tarnowscy misjonarze posługują na trzech kontynentach (Afryka, Ameryka Południowa i Azja) w 10 krajach ( Republika Konga, Republika Środkowoafrykańska, Kamerun, Czad, Brazylia, Argentyna, Peru, Boliwia, Kuba i Kazachstan). Zadaniem misjonarzy jest przede wszystkim głosić Ewangelię i towarzyszyć ludziom w ich codziennym życiu na dobre i na złe. Dzięki pomocy wiernych z tarnowskiej diecezji, misjonarze w biednych krajach świata budują kościoły, szpitale, studnie głębinowe i szkoły. W ramach swojej pracy w diecezji, Wydział Misyjny prowadzi Dom Formacji Misyjnej im. Ks. Jana Czuby w Czchowie-Kozieńcu, w którym ma miejsce formacja dorosłych, dzieci i młodzieży. W okresie wakacyjnym organizowane są Misyjne Wakacje z Bogiem. Swoją działalność prowadzi także Tarnowski Wolontariat Misyjny, którego członkowie wyjeżdżają do krajów misyjnych, aby pomagać misjonarzom w realizacji różnych projektów. Wydział Misyjny podejmuje coroczne przedsięwzięcie kolędników misyjnych, w które włączają się także dzieci ze szkoły w Górze Motycznej.
Ks. Stanisław zachęcił dzieci do modlitwy w intencji misjonarzy i zaprosił do współpracy na rzecz misji.

Pragniemy poinformować, że zostały zakupione kwiaty do feretronów, chorągwi i sztandarów i zostały one przygotowane do procesji rezurekcyjnej, za co dziękujemy Różom Różańcowym.

Chcemy przyporządkować opiekę nad feretronami i ich noszenie poszczególnym grupom parafialnym. Bardzo prosimy zorganizować do każdego z feretronów 2 grupy po 4 osoby, żeby byli zmiennicy do noszenia.

Figura Dzieciątka Jezus – DSM/V i VI klasa SP

Figura Bł. Karoliny – młodzież klasy VIII

Obraz MB Nieust. Pomocy – Niewiasty samotne

Figura MB – KGW/Róże R. żeńskie

Figura NSPJ – Róże R. męskie

Figura Chrystusa Króla – OSP/Młodzieńcy

Baldachim – OSP/Roże R. męskie

Sztandary i chorągwie – Młodzieńcy i mężczyźni