Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, zwane w tradycji drugim dniem Zielonych Świąt. Na Msze św. w dniu jutrzejszym zapraszamy o 7.30, 10.30 i 18.00.

Jutro też obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszamy przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

Za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Odpust w Żyrakowie.

Kończy się miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Dzisiaj majówka o godz. 15.30. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przychodzili do naszego kościoła na wspólne nabożeństwo majowe.

Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym i do praktykowania pierwszych piątków miesiąca. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do NSPJ w naszym kościele będzie codziennie po Mszach św. we wtorek i sobotę o godz. 6.30, a we środę, czwartek i piątek o godz. 18.00. W dni świąteczne po sumie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

We czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ma być to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

W piątek o 18.00 będzie Msza św. wynagradzająca do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Składka na misje. Możliwość spowiedzi we czwartek: od 15.00  do 17.00. Będzie zaproszony Kaplan.

W sobotę o 6.30 zapraszamy Mszę św. do Niepokalanego Serca Maryi i na różaniec. W sobotę będzie już wyjazd do chorych o godz. 9.00. Gdy ktoś z chorych jest przeziębiony, to prosimy o tym poinformować, by do niego nie jechać.

Adoracja w dni powszednie od środy do piątku od godz. 17.00 – 18.00. We czwartek Godzina Święta o godz. 21.00.

We czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież klas ósmych, która przyjmie sakrament bierzmowania z rąk arcybiskupa Henryka Nowackiego 24.06.2020 w sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie.

Od 30 maja zostały zniesione limity, które ograniczały liczbę wiernych uczestniczących w Mszach św. i nabożeństwach. Nadal jednak obowiązują pewne zasady bezpieczeństwa, takie jak utrzymanie dystansu co najmniej 2 metrów między zgromadzonymi oraz noszenie maseczek ochronnych.

Pogrzeby będą odprawiane są w kaplicy na cmentarzu.

Zarządzenie Biskupa Tarnowskiego dotyczące uczestnictwa wiernych we Mszach św. i nabożeństwach

W związku z decyzją władz państwowych o zniesieniu limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. W czasie, gdy boleśnie doświadczamy skutków pandemii, odpowiedzmy na zaproszenie Jezusa, który mówi: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28). Jednocześnie gorąco proszę duszpasterzy, aby dołożyli wszelkich starań, by świątynie były miejscami bezpiecznymi dla wiernych.

Ponadto z dniem 1 czerwca br. odwołuję udzieloną wcześniej ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Jednocześnie utrzymuję dyspensę dla:

• osób w podeszłym wieku
  • osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura)
  • osób, które czują obawę przed zarażeniem COVID-19

Znoszę również wszelkie ograniczenia dotyczące celebrowania chrztów, pogrzebów, Mszy św. w kaplicach prywatnych, półpublicznych i publicznych mieszczących się w domach zakonnych oraz ograniczenia dotyczące posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Zachęcam do modlitwy o ustanie pandemii szczególnie przez wstawiennictwo św. Sebastiana i naszego świętego rodaka, Szymona z Lipnicy.

† Andrzej Jeż

Ks. dr hab. Robert Kantor