Dzisiaj w Kościele radujemy się Uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Bogu Ojcu dziękujemy za dzieło stworzenia, Synowi Bożemu za dzieło zbawienia, a Duchowi Świętemu za dzieło uświęcenia. Uroczystość odpustowa w Żyrakowie.

W miesiącu czerwcu  tradycyjnie odprawiamy nabożeństwa czerwcowe odprawiane po Mszach świętych, a w niedzielę po sumie.

Adoracja dzisiaj po Mszach św. o godz. 7.30 i 10.30, a w dni powszednie od godz. 17.00 -18.00.

Zbiórka LSO przed Bożym Ciałem w poniedziałek o godz. 16.00.

Spowiedź św. z okazji uroczystości Bożego Ciała od poniedziałku do środy w godz. 17.00 – 18.00.
W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 suma z procesją i 16.00. Procesja do 4 ołtarzy, które tym roku wyjątkowo należy przygotować w przy kościele. Ofiary składamy na hospicja.

Podczas procesji, podobnie jak w kościele, jesteśmy zobowiązani do zakrywania ust i nosa. Obowiązek ten nie dotyczy tylko sprawujących liturgię. Zachowujemy również bezpieczną odległość od siebie.

W związku z powyższymi uroczystościami bardzo prosimy:
- przygotować ołtarze przez wyznaczone rodziny oraz feretrony przez Róże Różańcowe, sztandary i  baldachim,
-  zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia

Msze św. w oktawie Bożego Ciała o godz. 18.00. W niedzielę procesja po sumie  o godz. 10.30.

Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi naszym gościom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W tym tygodniu patronują nam:

• 8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.
  • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.

Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 7.30 i zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Przez najbliższe dwa tygodnie będą zbierane elektrośmieci przy szkole. Prosimy je składać za szkołą w wyznaczonym miejscu.