Dzisiaj jest składka inwestycyjna na malowanie kościoła.

Już wkrótce zacznie się sierpień, który jest tradycyjnie miesiącem trzeźwości w naszym kraju. Przez swoją postawę abstynencji przeciwstawiajmy się kulturze picia w naszym kraju.

We wtorek, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

W tym tygodniu patronują nam:
- 30 lipca – Święty Piotr Chryzolog, biskup i doktor Kościoła;
- 31 lipca – Święty Ignacy z Loyoli, kapłan;
- 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;
- 4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.
Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a we czwartek Godzina Święta o godz. 21.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca sierpnia.
W I czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy o powołania do służby Bożej w Kościele. O godz. 7.00 -  Różaniec  w intencji kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele, a Msza św. o godz. 7.00. O poprowadzenie rózanca proszę Róże Różańcowe. Pamiętajmy, że takich będziemy mieli kapłanów,
o jakich będziemy się modlili i jakich będziemy wspierali modlitwą.
            Spowiedź św. przed I piątkiem w środę od godz. 16.30 do godz. 17.30. Pomocą posłuży nam Ks. Proboszcz z Wiewiórki.
W I piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Skadka na misje.
W I sobotę Nabożeństwo do Matki Bożej połączone z różańcem po Mszy świętej o godz.7.30.  Do prowadzenia różańca prosimy Różę Niewiast Zelatorki P. Marii Polak. Wyjazd do chorych w sobotę o godz. 9.00.
W niedzielę, 6 sierpnia, będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego.
15 sierpnia, będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na sumie poświęcenie wieńca żniwnego i bukietów zielnych. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona, jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za otrzymane dary. Jest on także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece.
            Przypominamy o zapisach na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w Kancelarii Parafialnej lub
u Księdza Przewodnika.

W tym tygodniu Msze święte w dni powszednie będą odprawiane w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.30, a w środę i piątek o godz. 18.00.

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności śp. Walerię Zaborowską lat 93 za którą zostało zamówionych 61 intencji, a od uczestników pogrzebu 7. Zmarłą polećmy Dobremu Bogu…

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy troszczyli się o świątynię w lipcu.

W sierpniu tę troskę powierzamy następującym rodzinom
i przypominamy o koszeniu trawy koło kościoła:

4.08 – Gorzelak Agnieszka, Zaborowska Barbara, Szalwa Lucyna, Krzywonos Marzena, Chorąży Bogusława, Kulas Anna, Ryś Mariola, Chorąży Janina. Chorąży Elżbieta (z racji sprzątania po malowaniu kościoła)

11.08 –  Stręk Barbara, Tęcza Maria, Szymaszek Maria, Szymaszek Angelina, Madura Anna, Piękoś Renata, Maciołek Barbara, Jarosz Halina, Kopala  Małgorzata (z racji sprzątania po malowaniu kościoła)

18.08 – Piękoś Danuta, Chorobik Dominik, Zaborowski Robert, Kubek Elżbieta, Sujdak  Zofia

25.08 –  Szalwa Janina, Susz Barbara, Dziurgot Agnieszka, Żmuda Dorota, Ciszek Dorota