Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego,
  • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
  • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,
  • 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.
  • 11 VIII – św. Klara (1193-1253), Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.

Solenizantów i jubilatów polecamy opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a we czwartek Godzina Święta o godz. 21.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00.
Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, po Mszach św. składka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
15 sierpnia, będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na sumie poświęcenie wieńca żniwnego i bukietów zielnych. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona, jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za otrzymane dary. Jest on także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece.
W sierpniu wielu z naszych parafian bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.
Serdecznie zapraszamy na XXXII Pielgrzymkę Pieszą Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Sanktuarium Maryjnego w Zawadzie w intencji trzeźwości, która wyruszy we wtorek 15 sierpnia o godz. 13.30 z kościoła Św. Jadwigi w Dębicy. Msza św. w Zawadzie o godz. 16.30. Na powrót w Zawadzie będą podstawione o godz. 18.00 dodatkowe autobusy MKS do Dębicy.

Bóg zapłać za ofiary na malowanie kościoła w kwocie 26 520 zł. Z Bożą pomocą w ostatnim czasie udało nam się wykonać następujące prace – malowanie zakrystii oraz malowanie kaplicy cmentarnej, kontynuacja malowania kościoła, czyszczenie kostki brukowej wokół kościoła, konserwacja starej chrzcielnicy i postumentu lastrikowego pod nowe kapliczki św. Michała Archanioła i Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, wykonanie nowych schodów do zakrystii kościoła i kaplicy cmentarnej, konserwacja schodów wejściowych do kościoła i zakrystii kaplicy, zamontowanie nowego tabernakulum do kaplicy, przełożenie w nowe miejsce wzmacniaczy i remont instalacji fonicznej w kościele i kaplicy, poddanie renowacji drogi krzyżowej, którą zaatakowały drewnojady w pracowni konserwatorskiej Pana Zbigniewa Górowskiego w Tarnowie, w związku z malowaniem kościoła zostało wykonane doświetlenie zewnętrzne, zainstalowanie nowej centralki elektrycznej w zakrystii, przeniesienie licznika energii elektrycznej na zewnątrz kościoła, montaż nowego centralnego odkurzacza w kościele, założenie nowych przewodów instalacji elektrycznych do gniazd i nowych punktów świetlnych w kościele i kaplicy, montaż nowej instalacji odgromowej, przeciwwłamaniowej, monitoringu, założenie dodatkowej wentylacji na chorze, budowane są nowe kapliczki przy kościele.