Dziś jest zbiórka do puszek na ofiary powodzi w Słowenii.

Przypadająca w tym tygodniu 1.IX kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej skłania nas do modlitwy za poległych za Ojczyznę. Niech ta bolesna rocznica będzie dla nas także zachętą do żarliwej modlitwy o pokój na świecie. Od 2015 roku z inicjatywy papieża Franciszka w Kościele 1. IX obchodzimy również Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie w poniedziałek 4 września.

Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne, na tacę i na konto wpłynęła kwota 11 190 zł.
Dobiega końca malowanie wewnątrz kościoła, wkrótce przeniesie się na zewnątrz kościoła. Będą malowane elementy betonowe wieży i ścian. Do kościoła wejdą teraz konserwatorzy, którzy będą złocić aureole Trójcy Świętej i świętych na ścianie ołtarzowej.

W ostatnim czasie przeprowadziliśmy renowację korony na wieży – naprawienie zepsutych przez wichury ubytków, czyszczenie i malowanie. Prace były prowadzone przy użyciu specjalistycznego sprzętu i zwyżki 30 – to metrowej wypożyczonej z Rzeszowa. Prace wykonał i wszystkie wydatki z tym związane pokrył nasz parafianin Mariusz Osocha. Bóg zapłać.

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca września.
           Spowiedź dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych przed rozpoczęciem roku szkolnego i I piątkiem będzie w środę od godz. 16.30. W spowiedzi będzie pomagał Ks. Proboszcz z Wiewiórki.

W I piątek nabożeństwo misyjne i wynagradzające Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a po Mszy św. o godz. 18.00.Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka na misje.

W I sobotę o godz. 7.30 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP, a po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające za grzechy raniące Serce Maryi połączone z modlitwą różańcową, o prowadzenie której prosimy Różę Niewiast Zelatorki P. Lucyny Piwowar.
            Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9.00.

W tym tygodniu patronujE nam:

• 29. VIII – wspomnienie Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela.
  • 1 IX – bł. Bronisława, dziewica;
  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), Papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice
i jubileusze składamy najlepsze życzenia.

Za tydzień rozpoczynają się uroczystości tygodniowego odpustu ku czci Matki Bożej w sanktuarium w Zawadzie. Jak co roku, w sobotę – 09.09 – z naszej parafii wyruszy pielgrzymka piesza do Matki Bożej Zawadzkiej. Chętnych zapraszamy do kościoła na godz. 6.30, z kościoła po błogosławieństwie wyrusza pielgrzymka, a w Zawadzie będziemy uczestniczyć we Mszy św. o godz. 11.00

Władze powiatowe informują mieszkańców o planowanych na jesień tego roku pracach geodezyjnych na naszym terenie prowadzonych nowoczesną metodą nie ingerującą w strukturę ziemi.

Ogłoszenie Agencji Restruktyzacji Rolnictwa

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy troszczyli się o świątynię
w sierpniu. Przy tym przypominamy o koszeniu trawy koło kościoła.

We wrześniu tę troskę powierzamy następującym rodzinom:

1.09 - Piękoś Mariola, Szacik Beata, Bieniasz Marta, Cyboroń Mariusz, Sujdak  Kazimiera

8.09 – Szalwa Barbara, Kozioł Justyna, Szaj Lucyna, Skóra Teresa, Fluder Maria

15.09 – Chęciek Agnieszka, Ferenc Teresa, Augustyn Janusz, Bieszczad Zofia, Dziedzic  Zuzanna

22.09 – Szymaszek Renata, Niezgoda Ewa, Drobot Przemysław, Zagórska Urszula,  Chłopek Wioleta

29.09 – Wiercioch Grażyna, Konefał Anna, Bała Dorota, Rynkar Krzysztof, Rębiś Mariola