W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy dzieci (również z przedszkola)
i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę Świętą w naszym kościele o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić Boga o Jego błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów,  umacniania wiary oraz budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi. Po Mszy św. inauguracja Roku Szkolnego w szkole.

Wracamy do starego porządku nabożeństw, Msze św. będą odprawiane rano o godz. 6.30 w poniedziałek, w sobotę będzie wyjątkowo rano o godz. 6.00, a po niej błogosławieństwo pielgrzymów do Zawady, zaś od wtorku do piątku o godz. 18.00.

W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a we czwartek na „Godzinę Świętą” – o godz. 21.00, a w piątek na Godzinę Miłosierdzia o godz. 17.00.
Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie we czwartek o godz. 19.00.
W tym tygodniu przypada I czwartek, będziemy się modlić za powołanych i o nowe powołania. Serdecznie zapraszamy na Różaniec w intencji kapłanów, który rozpocznie się o godz. 17.30, a o godz. 18.00 Msza św.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), Papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice
i jubileusze składamy najlepsze życzenia.
            W piątek przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Poświęcenie ziarna siewnego na Mszy św. o godz. 18.00.
            Rozpoczynają się uroczystości tygodniowego odpustu ku czci Matki Bożej w sanktuarium w Zawadzie. Jak co roku, w sobotę – 9.09 – z naszej parafii wyruszy pielgrzymka piesza do Matki Bożej Zawadzkiej. Chętnych zapraszamy do kościoła na godz. 6.30, spod kościoła po błogosławieństwie wyrusza pielgrzymka, a w Zawadzie będziemy uczestniczyć we Mszy św. o godz. 11.00.
            W poniedziałek18 września organizowana jest parafialna pielgrzymka autokarowa za relikwie  do Sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie jako dziękczynienie za otrzymane relikwie błogosławionej męczennicy. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do Pani Sołtys Danuty Sujdak.

Zapraszamy na Koncert: „Święty Jan Paweł II – Papież Wolności", który odbędzie się w niedzielę 10.09.2023 r. o godz. 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy. Wystąpi zespół muzyczny „Syjon" z Bełchatowa. Bezpłatne wejściówki na koncert są do odbioru w Miejskim Ośrodku Kultury oraz na godzinę przed koncertem. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu ku czci i pamięci św. Jana Pawła II.

Trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale  Teologicznym Sekcja w Tarnowie:  - - do 9 września na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych
- do 18 września na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej oraz na 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.
Zbiórki DSM we środę o godz. 17.00, LSO w piątek po Mszy sw.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.