Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Ludzie z powodu tej choroby są często wykluczani ze społeczeństwa i spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj na pacierzu w intencji trędowatych, a także za ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie troszczą się o nich.
          Dziś rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne przygotowujące nas do pobożnego przeżycia Wielkiego Postu. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja najpierw wspólna, a później indywidualna. Adorację kończą Nieszpory Eucharystyczne o godz. 14.30, a po nich Msza św. o godz. 15.00.

W piątek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Polecamy Bogu w naszych modlitwach osoby konsekrowane, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Są oni świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia w setkach domów pomocy społecznej, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 11.00 i 18.00. Składka na zakony klauzurowe w naszej diecezji.

Gromnica, czyli „świeca od gromów”, zapalana jest zawsze podczas burzy i stawiana na oknie lub stole. Wtedy odmawia się modlitwę „Pod Twoją obronę” z prośbą o bezpieczeństwo dla całego domostwo. Światło gromnicy symbolizuje Chrystusa, który zwyciężył ciemności i szatana. Ma przypominać o Bożej opiece nad domem i rodziną. Dlatego też daje się ją do ręki umierającemu człowiekowi, aby przez to uświadomił sobie, ze śmierć nie jest końcem, ale początkiem nowego życia razem ze zmartwychwstałym Panem, Światłością Świata.

W sobotę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło.
Po Mszy Świętej o godz. 6.30 obrzęd błogosławieństwa owoców, świec i gardła ku czci świętego Błażeja.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy we środę o godz. 18.00, we czwartek Godzina Święta o godz. 20.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz.17.00.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W I czwartek modlimy się za powołanych i o nowe powołania. Spowiedź dla dzieci, młodzieży
i dorosłych w czwartek od godz. 15.30. Będzie nam pomagał ks. Proboszcz z Wiewiórki. Msza św. po spowiedzi o godz. 17.00.

W  I piątek miesiąca wynagradzamy Najświętszemu Sercu Jezusa za nasze grzechy i modlimy się za misje i misjonarzy. Misyjne dzieła wspieramy ofiarami na tacę.  Msza Święta o godz. 18.00.

W I sobotę miesiąca wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata
i zniewagi raniące Serce naszej Niebieskiej Matki. Msza św. o godz. 6.30. Wyjazd do chorych w sobotę
o godz. 9.00. Prosimy podstawić samochód.

O pomoc przy rozebraniu szopki bożonarodzeniowej w naszym kościele proszę młodzież klasy I
i II szkoły średniej w piątek po Mszy św. wieczornej.

Miesiąc luty, który wkrótce rozpocznie się poświęcony jest w całym Kościele modlitwie za chorych, cierpiących i konających. Pamiętajmy o tej ważnej intencji.
          Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne w kwocie 13 600 zł.

W minionym tygodniu zakończyłem wizytę duszpasterską w naszej wspólnocie parafialnej. Z tej okazji pragnę serdecznie podziękować za życzliwe przyjęcie, dobre słowo, przygotowany poczęstunek i złożone przy tej okazji ofiary, które przeznaczymy na cele parafialne. Bóg zapłać. Dziękuję również ministrantom
i lektorom, którzy nie patrząc na zimową aurę, ofiarnie towarzyszyli mi w czasie odwiedzin kolędowych.
W intencji wszystkich naszych parafian, których odwiedziłem w czasie tegorocznej kolędy odprawię w najbliższym czasie Mszę świętą, polecając Opatrzności Bożej wasze codzienne troski i radości. Gdy ktoś
z jakichś powodów nie mógł przyjąć kolędy, to teraz jest czas na indywidualne zaproszenia na wizytę duszpasterską.
W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności śp. Marię Rak, lat 95, za którą zostało zamówione 47 intencji, a od uczestników 4 oraz śp. Bogusława Filipka, lat 61, którego pogrzeb był na cmentarzu komunalnym w Dębicy. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu…

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy troszczyli się o świątynię w styczniu.

W lutym tę troskę powierzamy następującym rodzinom:

02. 02 –  Szydłowska Barbara,  Bochniewicz Tomasz, Żurek Helena, Nykiel Edward

Jeż Małgorzata

9. 02 Szymaszek Katarzyna, Szymona Agnieszka, Zasadni Marta, Zasadni Dorota,

Surman Edyta

16. 02 –  Szymaszek Justyna, Szymaszek Grażyna, Kubek Maria, Strojek Krystyna,  Skóra Natalia

23. 02Kurzyńska Anna, Kubek Bogumiła, Mika Agnieszka, Kubek Kazimiera, Kobos Patrycja, Didur Paweł