Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będzie codzienna chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę osobistą i zastanowienie się nad własnym życiem. Niech to będzie czas całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych.

Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

Za tydzień przypada zmiana tajemnic różańcowych. Róże Różańcowe prosimy, żeby feretrony i sztandary udekorowały kwiatami i przygotowały do procesji na Wielkanoc. Spotkanie Zelatorów i Zelatorek po zmiankach w salce nad zakrystią.

W przyszłą niedziele rozpocznie się nowenna do Św. Józefa, w niedziele po Gorzkich Żalach, a w dni powszednie po Mszach świętych.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.00, po nich    bezpośrednio Msza św., a Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, Komunia św., a po niej Msza św.
          W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca i modlitwa za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej. O prowadzenie różańca prosimy Róże Różańcowe.

Od następnej niedzieli będą do nabycia baranki na stół wielkanocny. Sugerowana ofiara za baranki wynosi 10  zł.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. We czwartek Godzina Święta o godz. 20.00. W piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00, Droga Krzyżowa o godz. 17.30, Komunia św., a po niej Msza św.

Zbiórki DSM w piątek o godz. 16.30, a ministrantów w piątek po Mszy świętej.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową jest poświęcenie palm przed sumą. Przy tej okazji będzie konkurs – na najpiękniejszą i największą palmę –  zrobioną w domu, a nie zakupioną. Na uczestników czekają cenne nagrody. Podpisane palmy można będzie przynieść wcześniej do kościoła. Zachęcamy wszystkich do udziału.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 4 III – św. Kazimierz Królewicz (1458-1484), główny patron Litwy i młodzieży litewskiej.

Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.

Wszystkim kobietom, jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.