Dziś składka inwestycyjna na remont dachu na plebani.

Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Dotychczas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dzisiejszej niedzieli, zasłaniamy krzyże w kościele, aż do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Kościół obecnie skupia swą uwagę na rozważaniu męki Pańskiej.

Msze Święte w niedziele Wielkiego Postu o godzinie: 7.30, 10.30 i 15.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.00, po nich bezpośrednio Msza św., a w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30, a po niej Msza św.

W środę przypada Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. We czwartek Godzina Święta o godz. 20.00. W piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00, Droga Krzyżowa o godz. 17.30, Komunia św., a po niej Msza św.

Na ołtarzu bocznym są jeszcze do nabycia baranki na stół wielkanocny. Sugerowana ofiara wynosi 8  zł.

Zbiórki DSM w piątek o godz. 16.30, ministrantów w piątek po Mszy św. Bardzo proszę rodziców o przypomnienie chłopcom o zbiórce.

Spotkanie rodziców i uczniów z kl. III w środę, a z kl. VII w czwartek na Mszy św.

Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Palmy  poświęcimy na sumie na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

Ofiara na tacę z Niedzieli Palmowej tydzień traktowana, jako jałmużna postna i przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową jest poświęcenie palm przed sumą. Niech zgodnie z obyczajem palma będzie dla nas symbolem nadziei, wiary i zwycięstwa nad złem, a poświęcona i zatknięta w domu, np. nad drzwiami chroni domowników i gospodarstwo przed nieszczęściami.

Przy tej okazji będzie konkurs – na najpiękniejszą i największą palmę –  zrobioną w domu, a nie zakupioną. Na uczestników czekają cenne nagrody. Podpisane palmy można będzie przynieść wcześniej do kościoła. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym konkursie.

We czwartek Nowenna do Chrystusa Króla o godz. 18.00.
W przyszłą niedzielę będzie jeszcze okazja do spowiedzi od godz. 12.00 do 14.00.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i wstawiennictwa Matki Najświętszej i św. Józefa na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Dziękujemy Różom Różańcowym przygotowane feretronów, chorągwi i sztandarów do procesji rezurekcyjnej.

Chcemy przyporządkować opiekę nad feretronami i ich noszenie poszczególnym grupom parafialnym. Bardzo prosimy zorganizować do każdego z feretronów 2 grupy po 4 osoby, żeby byli zmiennicy do noszenia.

Figura Dzieciątka Jezus – DSM/V i VI klasa SP  /  Figura Bł. Karoliny – młodzież klasy VIII

Obraz MB Nieust. Pomocy – Niewiasty (samotne)  /  Figura MB – KGW/Róże R. żeńskie

Figura NSPJ – Róże R. męskie  /  Figura Chrystusa Króla – OSP/Młodzieńcy

Baldachim – OSP/Roże R. męskie  /  Sztandary i chorągwie – Młodzieńcy i mężczyźni

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Gorze Motycznej ogłasza nabór do przedszkola i I klasy na rok szkolny 2024/2025. Do przedszkola roczniki 2021 – 3-latki, 2020 – 4-latki, 2019 – 5-latki, 2018 – 6-latki, zaś do I kl – rocznik 2017 Zapisy do końca marca w sekretariacie szkoły.

Firma Klimat-Eko z Dębicy zaprasza mieszkańców Wiewiórki. Róży, Góry Motycznej i pobliskich miejscowości na spotkanie w sprawie dotacji do wymiany pieców, okien oraz ocieplenia budynków z programu Czyste Powietrze. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek k 18.03 o godz. 18:00 w budynku OSP Wiewiórka