Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

Przypadająca we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przypomina nam o szczególnym przywileju świętości, którym Stwórca obdarował Matkę Chrystusa. Za przyczyną Niepokalanej upraszajmy błogosławionych owoców czasu radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
Msze Święte o godz. 11.00 i 17.00. Matka Boża objawiając się w dniu 8 XII 1947 r. powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 XII w południe obchodzono uroczyście godzinę łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała”. Po Mszy św. o godz. 11.00 do godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ramach „Godziny Łaski”

Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do udziału w roratach, odprawianych w dni powszednie o godz. 17.00, w sobotę o godz. 6.30.

W tym tygodniu patronują nam:

• 6 XII – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który w Mirze Licyjskiej był gorliwym i troskliwym pasterzem.
  • 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, doktor Kościoła.

W czwartek Godzina święta o godz. 20.00, a w piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja.

Zbiórka DSM we czwartek o godz. 16.00, aspirantów i ministrantów w sobotę o godz. 9.00.
W niedzielę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna.
Za tydzień w niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych.

Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”.
Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.

W sobotę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.