Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Duch adwentowej odnowy niech szczególnie w tym tygodniu przeniknie nasze chrześcijańskie rodziny.

Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Okazja do spowiedzi będzie za tydzień  w niedzielę od 13.00 do 14.00 i 14.30-15.00.

Dziś przypada zmiana tajemnic różańcowych, a za tydzień składka inwestycyjna.

Dzisiaj zostaną pobłogosławione opłatki, które trafią na stół wigilijny. Prosimy zabrać pobłogosławione opłatki z kościoła również dla tych bliskich czy sąsiadów, którzy z racji pandemii nie przychodzą do kościoła. Niech to będzie wyraz jedności i solidarności z Parafią. Tradycyjnie zbierane są przy tej okazji ofiary na Pana Organistę i na ogrzewanie kościoła. Rok temu te ofiary wynosiły 85 zł – jako formę wynagrodzenia, ale w tym roku  hojności nie stawiamy granic.

Do wtorku 15.12.2020 r. można jeszcze dostarczyć elektrośmieci i pozostawić je za szkołą do utylizacji.

Serdecznie zachęcamy do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która rozpoczyna się 16.XII, a zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym.

Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami i sercami pełnych dobrych uczynków!), młodzież i dorosłych zachęcamy do udziału w roratach o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 6.30.

W tym tygodniu patronują nam:

• 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary ok. 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.
  • 14 XII – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.

Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

Serdecznie dziękujemy za zrobienie dekoracji i kwiaty na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dziękujemy kilku rodzinom, które wspólnie podjęły Nowennę Pompejańską o umocnienie wiary, nadziei i miłości w swoich rodzinach. Niech to będzie zachęta dla pozostałych rodzin naszej Parafii do takiej modlitwy za siebie i swoich bliskich.

W środę modlitewne czuwanie w intencji Ojca św. Franciszka, papieża -seniora Benedykta XVI Msza Św. o godz. 17.00, a po niej adoracja do godz. 19.00. Na wspólną modlitwę i czuwanie zaprasza Koło Przyjaciół Radia Maryja.

W czwartek serdecznie zapraszamy na modlitwę nowennową także do Chrystusa Króla – Patrona naszej parafii o godz. 17.00.

W czwartek Godzina święta o godz. 20.00, a w piątek o godz. 16.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja.
W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”. W „Niedzieli” są ciekawe artykuły na ten temat.  A dziś jest akcja „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności”, polegająca na postawieniu w oknie swoich domów/mieszkań zapalonych świec dnia 13 grudnia br. o godz. 19.30, co byłoby bezpośrednim nawiązaniem do historycznych gestów św. Jana Pawła II oraz Ronalda Regana, Prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy pamiętnego 13 grudnia 1981 roku, którzy w ten właśnie sposób – w Pałacu Apostolskim oraz w Białym Domu, wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce.

Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności śp. Franciszkę Tęcza, lat 96, której pogrzeb będzie w poniedziałek, pochówek na cmentarzu o godz. 14.00, a Msza św. pogrzebowa o godz. 14.30. Zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu…